Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

МОЗАЇКА

21 лютого, 2008 - 00:00


Вкрали... міст

У Чехії неподалік від містечка Хеб на кордоні з Німеччиною невідомі вкрали 4-тонний залізничний міст, повідомляє lenta.ru, посилаючись на агентство AFP. Місцева поліція збентежена, оскільки ніколи не стикалася з крадіжками подібного роду. Повідомляється, що міст знаходився на покинутій залізничній гілці. Підозра впала на одну з фірм, в обов’язки якої входило спостереження за залізничними шляхами, які не використовуються. Як повідомляє AFP, через зростаючі ціни на сировину в Європі крадіжки металолому останнім часом почастішали.


«Майстер і Маргарита» — погляд Голівуду

Знамениті герої роману Михайла Булгакова повертаються на великий екран. Раніше заборонений твір письменника нині користується величезною популярністю серед представників творчої еліти всього світу, інформує vz.ru. Легендарна група «Rolling Stones», натхненна відомим сюжетом, свого часу написала пісню «Sympathy for the Devil» за мотивами роману, яка згодом стала хітом. На початку 70-х років свою екранізацію роману представив польський режисер Анджей Вайде, рік опісля на екрани вийшла нова версія «Майстра та Маргарити» італо-югославського виробництва від режисера Олександра Петровича. Роман Булгакова не залишив байдужим й іншого польського майстра екрану — Мачека Войтишко, який показав широкій публіці свій багатосерійний фільм. У середині 80-х років екранізацією роману зацікавився Голівуд. До адаптації сюжету виявили цікавість Елем Клімов і Роман Поланьськи, одначе їхнім проектам не судилося реалізуватися. 1994 року свою версію роману зняв Юрій Кара, ввівши «в дію зоряну» акторську команду (Вертинська, Раков, Гафт, Ульянов й інші), але цю стрічку широка аудиторія так і не побачила. Одна з яскравих інтерпретацій булгаковської історії належить відомому кінорежисеру Володимиру Бортку, який 2005 року представив свій 10-серійний фільм. Студія Stone Village Pictures на чолі зі Скоттом Стейндорфом має в своєму арсеналі подібні проекти, включаючи екранізації таких масштабних творів, як: «Любов під час холери» Габріеля Гарсії Маркеса та «Правовірний» Ніколаса Спаркса.


Завдання майбутнього

Національна інженерна академія США опублікувала список найбільших інженерних завдань XXI століття, повідомляє lenta.ru з посиланням на The New Scientist. Список було складено 18 провідними експертами в різних областях науки, техніки й інформаційних технологій. Загалом усі завдання розподілені по чотирьох розділах: екологічна рівновага, охорона здоров’я, скорочення числа загроз і рівень життя. До документу потрапили створення економічно обґрунтованого способу перетворення сонячного світла на енергію та розробка керованої термоядерної реакції, скорочення викидів вуглекислого газу та управління азотним циклом. Крім того, в списку опинилося забезпечення доступу людства до чистої прісної води, відновлення та модернізація міської інфраструктури, поліпшення медичних препаратів і інформатики охорони здоров’я. Інженери та вчені також закликають розгадати принцип роботи мозку, подолати ядерну загрозу, забезпечити безпеку кіберпростору та продовжити розвиток віртуальної реальності. Важливими завданнями також названо персоналізацію навчання та створення інструментарію для наукових відкриттів.


Хакери атакують

Сайт гарвардської аспірантури природничих і гуманітарних факультетів був зламаний невідомим зловмисником, інформує TorrentFreak. Хакер виклав посилання на zip-архів із копією всього сайту в торент-трекері The Pirate Bay. Файл розміром у 125 мегабайт, зокрема, містить три бази даних, одна з яких є БД системи публікації, інша містить контакти, а треті, як вважає хакер — «різні дрібниці». До архіву додається записка на ламаній англійській. Її автор стверджує, що вирішив продемонструвати, наскільки адміністратор сервера не вміє справлятися з сайтом. Він додав до записки логіни та паролі адміністраторів.

Газета: 
Рубрика: