Охорона носорогів
Цінних мешканців індійського заповідника Казіранга азіатських носорогів охоронятимуть 100 бійців внутрішніх військ, повідомляє Travel.ru. Крім того, співробітники єгерської служби, які перебувають у штаті, отримають ще 200 карабінів. Таких заходів ужито у відповідь на дії браконьєрів, які продовжують полювати за рогами зникаючих тварин. Протягом минулого року їх жертвами стали два десятки носорогів, і лише цьогоріч список втрат поповнили ще чотири тварини. Також на території заповідника вирішено створити додатково дванадцять лісових таборів. Вони розмістяться в районах, де найчастіше фіксувалися напади на носорогів. У Казіранзі зараз нараховується 1855 азіатських носорогів із приблизно 2700 існуючих у всьому світі. Заповідник був створений понад сто років тому, коли на планеті залишалося трохи більше за десяток азіатських носорогів, і дозволив врятувати їх від цілковитого зникнення. Досвід озброєної охорони рідкісних видів тварин в Індії вже є. Так, у спеціально створених тигрячих заповідниках, зникаючих диких кішок охороняють солдати. Військовослужбовці мають право арештовувати браконьєрів, які полюють за шкурами тигрів, і навіть, у разі необхідності, відкривати по них вогонь.
Формула ідеальних піщаних замків
Група вчених з Німеччини, Австрії і Австралії змогла встановити причину, з якої властивості суміші вода-пісок практично не залежать від пропорцій компонентів. У журналі Nature Materials опублікована стаття, в якій пояснюється природа взаємодії води з гранулами піску. Для пояснення цього явища вчені використали метод рентгенівської мікротомографії. Суть методу полягає в наступному: зразок суміші пісок-вода поміщається на основу, що обертається, і камера фіксує його проекції під різними кутами. Програма обробки дозволяє реконструювати трьохмірне зображення на підставі серії двомірних проекцій lenta.ru. За допомогою цього методу вченим вдалося встановити, що причина сталості властивостей суміші пісок-вода при різних пропорціях компонентів криється в незвичайній організації води всередині зразка. Мікроскопічні «місточки» та кластери, утворені молекулами води, втримують піщинки разом. Утворення подібних структур практично не залежить від кількості води в суміші. Раніше вважалося, що максимальна міцність споруд із піску та води досягається при співвідношенні компонентів 8:1. Вчені вивели прості правила, що визначають геометрію взаємодій для піщинок сферичної форми. Для неідеальних піщинок вчені не змогли вивести єдину формулу, однак отримали докази, що встановлена закономірність «працює» і для них. Одержані результати допоможуть краще зрозуміти будову систем, що складаються з гранульованого матеріалу та води. Наприклад, завдяки цій роботі вчені сподіваються розібратися в причинах зсувів, через якi загинули тисячi людей.
Троянда кольору неба
Вивести квітку з блакитними пелюстками — завдання, яке ставили перед собою всі світові генетики, починаючи з зародження перших селекційних дослідів. За цей час вивели троянди бузкові, тигрові, зелені та сірі — а от блакитні ніяк не виходили, пише pravda.ru. Однак буквально нещодавно японська компанія Санторі презентувала продукт 14-річної праці — троянду кольору неба. Наразі вчені працюють над початком масового виробництва блакитних кольорів. Керівник компанії, Ацухіто Осака, пообіцяв налагодити продаж вже до 2009 року. Блакитна троянда — продукт генетично модифікований. Цим і пояснюються такі тривалі невдачі вчених. Колір троянди визначають передусім пігменти, що знаходяться в хромосомах, і рівень кислотності. Синього пігменту дельфінідину хромосоми троянд позбавлені цілковито, а кислотний рівень квітки практично дорівнює нулю. Для фарбування рожевої квітки в синій колір експертам довелося виділити цей синій ген з інших рослин, зокрема, баклажанів. Блакитна троянда створювалася на базі Інституту прогресивних технологій і є справжньою «золотою жилою», заявляють експерти. За оцінками фахівців, у майбутньому квітці призначено охопити п’яту частину ринку відповідної продукції. Керівник «Санторі» зазначає, що найближчим часом квітка буде доступна далеко не кожному через високу ціну. До цього титул «Блакитна троянда» носили флорібунда Shocking blue та чайно-гібридна троянда Blue river. Найбільш пурпурно-фіолетова троянда флорібунда Rhapsodie in Blue вважалася досі найблакитнішою. Мовою кольорів, яку так люблять романтики, білі троянди означають невинність, червоні — закоханість і пристрасть. Флористи зазначають, що блакитні троянди мають всі шанси стати символікою таємничості та загадковості.
Катання в «надштанниках»
На південному сході Німеччини в гірському містечку Нойдорф пройшов чемпіонат світу з катання з гірських схилів у шкіряних штанах, повідомляє newsru, посилаючись на Destinations.ru. У Середньовіччі рудокопи срібних шахт використовували так звані Arschleder (шкіряні «надштанники»), які захищали робочий одяг, якщо доводилося скочуватися в шахту верхи на колодах. У 1998 р. мешканці Нойдорфа вирішили відновити традицію, дещо змінивши її для забави собі й туристам. Колоди відійшли у небуття, і тепер п’яту точку учасників змагань від усіляких нерівностей захищають лише шкіряні штани Arschleder.