Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

МОЗАЇКА

7 листопада, 2007 - 00:00
ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА / «День»

«Клавіатура для блондинок»

Цей пристрій вводу, створений експертами компанії Oldi, відрізняється не лише рожевим кольором, але й нестандартними позначеннями клавіш. Творці незвичайного маніпулятора черпали натхнення з відомої в Рунеті картинки. На ній зображено клавіатуру, що ніби є найбільш відповідною для дівчат зі світлим волоссям, що вважаються завдяки численним анекдотам людьми недалекими, повідомляють РІА «Новости». На кожну з її кнопок нанесено незвичайне пояснення функцій: так, на пробілі написано «Найдовша кнопка», на клавіші вводу — «Найбільша кнопка» тощо.

У такий спосіб підписано клавіші й на «клавіатурі для блондинок». Наприклад, на функціональні клавіші нанесено напис «непотрібні кнопки», а напис Esc на відповідній кнопці замінено змістовним «Ні!» Хоча робочі прототипи незвичайної клавіатури вже є, точна дата появи цих пристроїв у продажу та їхня орієнтовна вартість поки що невідомі.

Але серед комп’ютерщиків світловолосі дівчата вважаються найбільш безграмотними щодо роботи на ПК.

400-річний мешканець морських глибин

Британські вчені виявили найдавнішого мешканця нашої планети — ним виявився порівняно невеликий, але неймовірно старий молюск. Дослідники з Бангорського університету в Уельсі знайшли його на узбережжі Ісландії. На ту мить молюск уже був мертвий, однак, підрахувавши кількість ліній на його панцирі, вчені дійшли до висновку: він прожив понад 400 років. Ця новина може розвіяти надії інших біологічних видів будь-коли завоювати звання найстарішого мешканця Землі.

Сперечатися марно: молюски — визнані рекордсмени щодо довгожительства. Рекорд, зафіксований у Книзі Гіннесса, також належить молюску та становить 220 років. Однак те досягнення не здавалося таким уже недосяжним izvestia.ru.

45 років не дожила до цього віку і померла минулого року в одному з австралійських зоопарків гігантська черепаха Гаррієт, а вік черепахи, що померла того ж року в Калькуттському зоопарку, Адвайті, за запевненнями адміністрації, становив щонайменше 250 років. Маленькими кроками підступали до колишнього рекорду і люди. Якщо брати лише документально підтверджені випадки, то найстарішою людиною, що будь- коли жила на Землі, вважається 122-річна француженка Жанна-Луїза Кальма, котра померла у 1997 році.

Крім того, за даними ООН, за останні 55 років середня тривалість життя людини на планеті збільшилася на 18 років і досягла 66 років. Неважко порахувати: за збереження такої динаміки люди житимуть у середньому по 220 років до 2050 року. Однак 400 навряд чи під силу не лише людям, але й черепахам.

Молюск, якого вже встигли назвати Міном на честь імператорської династії, що правила Китаєм у мить його появи на світ, був живим свідком тих часів, коли на британський престол зійшла Єлизавета I, а Шекспір писав трагедії «Гамлет» і «Отелло».

На думку біологів, панцир знайденого довгожителя допоможе їм зробити висновки про характер змін клімату і температури води за час його життя. Не втрачають надії вчені й розкрити секрет безсмертя.

«Якщо арктичні води поблизу Ісландії змогли створити моделі життя, що вдало чинять опір старінню, то, можливо, вивчення цього молюска допоможе нам зрозуміти й самі механізми старіння», — каже один із дослідників, Кріс Річардсон.

Сергій НАЧАРОВ
Газета: 
Рубрика: