Зайва вага — перешкода кар’єрі
Командування Збройних сил Малайзії, стурбоване проблемою зайвої ваги серед військовослужбовців, ухвалило рішення, здатне ефективно вплинути на тих солдатів і офіцерів, які набирають зайві кілограми.Відтепер до чергових військових звань і посад представлятимуть лише тих військовослужбовців, чия вага не перевищує встановленої норми, заявив малайзійський головнокомандуючий адмірал Мохаммад Анвар. «Ми збираємося вжити жорстких заходів у сенсі просування по службі тих, хто приділяє недостатньо уваги фізичній підготовці та не стежить за своєю вагою. Ми здійснимо загальну перевірку відповідності ваги військовослужбовців їхньому зросту, й особи, які її не пройдуть, будуть поставлені перед вибором — активізувати фізичну підготовку або змиритися з відсутністю перспектив у сенсі просування службовими сходами», — попередив головком, виступаючи на прес-конференції в Куала-Лумпурі. За його словами, зайва вага створює передумови для виникнення різних захворювань у військовослужбовців, що також спричиняє заклопотаність командування, повідомляють РІА «Новости». «За минулі десять років зайві кілограми вже стали непрямою причиною загибелі 1 тисячі 488 солдатів і офіцерів. Ведучи нездоровий спосіб життя, військовослужбовці наражають на ризик не лише обороноздатність держави, а й своє життя», — зазначив адмірал. Одночасно в усіх малайзійських військових частинах вводять посилений контроль за фізичною підготовкою новобранців, які, на думку головнокомандуючого, також приділяли недостатню увагу цьому аспекту до приходу в лави Збройних сил. Це стосується всіх родів військ — до сухопутних підрозділів, авіації та флоту.Проблема зайвої ваги серед малайзійських держслужбовців уже вдруге за останні два роки стає предметом обговорення у вищих ешелонах влади. Так минулого року уряд рекомендував співробітникам всіх міністерств і відомств, зосереджених в адміністративному центрі країни місті Путраджайя, добиратися на роботу на велосипедах, вважаючи, що це не лише сприятливо позначиться на здоров’ї держчиновників, а й дозволить вирішити проблему транспортних заторів.
Комп’ютерна миша вбиває мікроби
Американські вчені створили комп’ютерну мишу, на поверхні якої гинуть 99% хвороботворних бактерій, грибків і вірусів, пишуть nowizv.ru. Це стало можливим, оскільки нова бездротова лазерна миша покрита тонісіньким шаром спеціального антимікробного змішаного складу з найдрібніших частинок срібла та діоксиду титана. Її творці зазначають, що миша дуже пригодиться в медичних закладах, бібліотеках і школах, де одним комп’ютером користуються багато людей, особливо в період сезонних епідемій, наприклад, грипу та ГРВІ.
Душ і спів
Австралійці повинні припинити виспівувати улюблені пісеньки в душових кімнатах під час водних процедур заради зберігання власних грошей і, головне, — економії води. До дбайливої витрати водних ресурсів їх закликають австралійські енергетики, повідомляють австралійські ЗМІ. Виявляється, середньостатистичний громадянин Австралії проводить під душем близько семи хвилин на день. А за рекомендаціями медиків, для покращання самопочуття та настрою вони співають, на що витрачається додатковий час, йдеться в дослідженні, проведеному однією з провідних енергетичних компаній країни «Енерджі Остреліа». «Можливо, людям вартувало б задатися запитанням, чи варто все це робити під душем», — дає пораду офіційний представник компанії Ентоні О’Брайен. За його розрахунками, австралійські сім’ї могли б економити близько ста австралійських доларів на місяць, якби розумніше використовували воду.
Штучна рогівка ока
Близько десяти мільйонів осіб у світі страждають на сліпоту через пошкодження рогівки оболонки ока. Єдиний сьогодні відомий науці спосіб допомогти таким пацієнтам — пересадити рогівку від мертвого донора, однак приблизно в кожному п’ятому випадку донорська рогівка відторгається реципієнтом, повідомляють news.ru. Американські фахівці розробили штучну рогівку, що відрізняється від усіх колишніх унікальними оптичними та біологічними параметрами завдяки використанню гідрогелю складного складу. У ньому частка води може досягати 80%, що ідентичне вмісту води в людських тканинах. Така сенсаційна розробка стала можлива завдяки міждисциплінарному науковому підходу — дослідження вчених об’єднали разом хімію, біологію та медицину.