Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

МОЗАЇКА

12 жовтня, 2005 - 00:00

Бабуся-меценат

У центрі великого британського міста Ліверпуль 79-літня жінка роздає перехожим банкноти номіналом у 5 фунтів стерлінгів. Свою щедрість вона пояснює бажанням дарувати людям радість. Рубі Діккенс каже, що гроші їй зовсім ні до чого, — щастя на обличчях людей, які отримують фунти, для неї, очевидно, набагато важливіше. Як повідомляють британські ЗМІ, старенька роздає купюри перехожим протягом останніх трьох днів. Рубі просто підходить до людини, яка їй сподобалася, й обдаровує її п’ятіркою. Переважно, як розповідає сама жінка, гроші вона дає студентам і молодим людям. Щодня Рубі таким чином роздає майже 150 фунтів стерлінгів. Рубі Діккенс нещодавно овдовіла, вона вважає себе забезпеченою, але не багатою жінкою. Свою щедрість вона пояснює просто — їй дуже подобається «поширювати радість».

Пітон не розрахував сніданку

Випадок, гідний голівудського фільму жахів, стався у величезному заболоченому районі Еверглейдс в американському штаті Флорида. Там чотириметрового бірманського пітона буквально розірвало навпіл, коли він намагався повністю заковтнути ще живого майже двометрового алігатора. Сутичка закінчилася смертю обох тварин. Цей інцидент викликав побоювання біологів, що ці змії, які не є споконвічними мешканцями Еверглейдс, а були завезені сюди з інших місць, можуть загрожувати іншим, місцевим видам тварин. Загроза нападу нависла навіть над алігаторами, які, здавалося, стояли на вершині харчового ланцюжка. Страшне свідчення сутички пітона з алігатором (всього за останні три роки було зафіксовано чотири подібні випадки) виявили та сфотографували пілот вертольота і місцевий еколог. Змію знайшли розірваною навпіл і з неї стирчала задня частина туші крокодила.

Дідусі-альпіністи

Успішне сходження на вершину Кіліманджаро, найвищої гори Африки, здійснила група з 19 німецьких пенсіонерів. Ніхто з них донедавна серйозно не займався альпінізмом. Найстаршому учаснику експедиції — 70 років, решті — за 60. У сходженні взяла участь і 67-річна жінка, яка в минулому мала серйозні проблеми зі здоров’ям: вона використовує протез для стегна. Група розпочала сходження на початку вересня. До цього всі пенсіонери близько року займалися спеціальною підготовкою. Їм довелося пройти медичне обстеження, а деякі були вимушені вдатися до дієти. Кіліманджаро — вулканічний масив, розташований на території Танзанії. Він виник при злитті трьох нині недіючих вулканів.

Графічні притчі Шейніса

У «Галереї на Покровській» (в ліцеї №100 «Поділ») проходить виставка робіт відомого київського графіка Юлія Шейніса. Виставка організована галереєю «Тау Кіта». Юлій Шейніс — художник глибокий і тонкий. Його графіці (а майстер звертається мало не до всіх існуючих графічних технік, аж до вельми рідкісної зараз гравюри на міді) притаманна особлива філософська насиченість, вона створена для неквапливого, вдумливого споглядання. Навіть мова сатиричної серії «Я проти!...» — скоріше притча, ніж публіцистика. Може саме тому Юлій Шейніс — передусім ілюстратор, хоча завжди — якщо можна так висловитися, ілюстратор-співрозмовник: як для глядача-читача, так і для автора вибраної або, точніше, вибраної ним книжки. А вибір художника — це завжди класика найвищого рангу: «Іліада» Гомера та давньогрецькі міфи («Орфей і Еврідіка», «Геракл і Немейський лев», «День і Ніч»), «Ромео і Джульєтта» і «Дванадцята ніч» Шекспіра, а з авторів ХХ століття — Кортасар.

Оксана ЛАМОНОВА, спеціально для «Дня»

За матеріалами інтернету підготував Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: