Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

МОЗАЇКА

2 вересня, 2009 - 00:00


Джоконда заговорила

Шедевр легендарного Леонардо да Вінчі отримав голос. Мона Ліза «розмовляє» з відвідувачами виставки картин, що проходить у Пекіні, повідомляє агентство Рейтер. «Я — Мона Ліза. Рада вас бачити!» — вимовляє зображення Джоконди у відповідь на привітання людей. Крім того, Мона Ліза киває головою і махає рукою. У пекінській експозиції представлено понад 60 картин, що «розмовляють». «Для їхнього створення ми використали відразу кілька прийомів: трьохвимірне зображення, голографію та реакцію на голос», — розповідає директор пекінської компанії Nansheng Shidai Ван Хуея. За офіційними даними, виставка обійшлася її творцям у сім мільйонів доларів. Над шедеврами працювали 400 інженерів та художників упродовж двох років.

 

 

 

 

 


Сучасний Робінзон Крузо

Колишній банкір із графства Суррей Джефф Спайс кинув курити, провівши 24 дня на безлюдному острові, пише lenta.ru, посилаючись на The Times. 57-річний Спайс відправився на шотландський острів Скаравей. Із собою він взяв намет, мобільний телефон на сонячних батарейках, електронну книгу, радіо, а також рибні консерви, квасолю, фрукти та шоколад. За словами Спайса, прожити одному майже місяць на безлюдному острові було досить важко через погану погоду. Свій намет він залишав лише тричі, оскільки на острові був сильний вітер. Крім того, через ураган, що наближався, Спайс повернувся додому раніше, ніж планував. «Перевага поганої погоди в тому, що ти не думаєш про сигарети — тебе більше цікавить, як би вижити. Я не вилазив зі свого намету цілими днями, хоча іноді відкидав запону й дивився, як тюлені та баклани полюють на рибу», — розповів Спайс. За його словами, ідея відправитися на безлюдний острів, щоб кинути курити, з’явилася в нього в 13 років, коли він жив ще в Австралії. Пізніше, коли він поселився у Великій Британії і закінчив кар’єру, він реалізовував свій план. Острів Скаравей Спайс вибрав за допомогою інтернету. За словами сучасного Робінзона Крузо, жити на острові було дуже нудно, однак це допомогло йому розлучитися зі звичкою курити. Разом із тим Спайс зауважив, що не впевнений у ефективності подібного способу для інших.


Будинок-корабель

Житель селища закритої шахти на околиці Кемерова (Росія) — 47-річний Микола Орєхов побудував на території свого подвір’я дерев’яний будинок у вигляді казкового корабля, що має 14 метрів у довжину і 9 — у висоту, повідомляють РІА «Новости». Чотириповерхова будівля вже зведена під дах і «поставлена на якір». Крім декоративного ланцюга його прикрашають прапорець, що розвівається на кормі, та колонки, змонтовані на «рубці», оскільки, за власним зізнанням, без музики майстер працювати не може. «Працюю без проекту, без будь-яких паперів, усі креслення в мене в голові», — розповідає створювач будинку-корабля. Він планує оснастити будинок усіма зручностями. На першому поверсі (у своєрідному «камбузі») розмістяться баня, басейн і санвузол. На другому (в «кают-компанії») знайдеться місце для зали, спальні та дитячої. На третьому поверсі (в «рубці») господар задумав впорядити оранжерею, а на четвертому (над «кормою») — відкритий оглядовий майданчик. Орєхов пояснив, що він не вважає будинок ковчегом, що будується на випадок всесвітнього потопу, адже потопу більше не буде. Швидше, за його словами, це «летючий корабель», що пливе серед хмар. Для цього будівельник хоче облицювати стіни вище підмурка дзеркалами метрової висоти, розташованими під кутом так, щоб у них відбивалося небо.


Сліпі побачать... язиком

Американська компанія Wicab розробила оригінальний пристрій, що дозволяє «бачити»... язиком. Він призначений для сліпих людей та людей зі слабким зором, повідомляє Fox News. Прилад, що отримав назву BrainPort, складається з невеликої цифрової камери, виконаної у вигляді окулярів, перетворювача сигналу розміром з мобільний телефон і плоскої матриці електродів, що розміщається на язик. Сигнал із камери, що виконує функцію сітківки ока, перетворюється в електричні імпульси і подається на матрицю з 144 електродів. Слабкий, але відчутний струм «малює» на язиці контури предметів, що потрапили в об’єктив камери. Людина сприймає їх як легке поколювання у відповідних ділянках язика. Мозок, що володіє достатньою гнучкістю і здібністю до адаптації, швидко «вчиться» інтерпретувати інформацію від чутливих рецепторів язика як своєрідні візуальні образи. Незрячі добровольці (в тому числі Ерік Вайхенмайер — перший сліпий альпініст, який підкорив Еверест), що випробовували прилад, навчилися за його допомогою орієнтуватися в просторі, споживати їжу і навіть розрізнювати букви та цифри. Очікується, що схвалення на продаж і використання BrainPort буде отримане до кінця 2009 року. Вартість приладу складе близько десяти тисяч доларів. Інформація про розробку була опублікована в журналі Scientific American.

Газета: 
Рубрика: