Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

МОЗАЇКА

26 серпня, 2009 - 00:00

Жирафи в інтернеті

24-річний веб-дизайнер із Норвегії Ола Гелланд створив ітернет-сайт, на якому збирає світлини... жирафів, а також зображення довгошиїх у малюнку, скульптурі чи будь-якій іншій рукотворній формі. Організатор арт-проекту розраховує отримати від відвідувачів сайту мільйон зображень до початку 2011 року. Одна з цілей акції — довести багатий потенціал мистецтва в інтернеті, пише The Daily Telegraph. Збирання жирафів почалося з суперечки між Гелландом і його другом Йоргеном. Дизайнер стверджував, що завдяки можливостям інтернету він, якщо захоче, зможе зібрати що завгодно в кількості мільйона примірників. У відповідь Йорген заявив, що Гелланду ні за що не зібрати мільйон жирафів. Тоді останній створив сайт і дав на нього посилання на своїх акаунтах у Facebook і Twitter. Спочатку норвежець гадав, що ідея провалиться. Проте незабаром потік жирафів від користувачів інтернету виріс настільки, що ідея переросла первинні рамки парі й стала серйозним арт-проектом, заявив Гелланд. На момент написання цієї замітки на сайті One Million Giraffes перебувало понад 142 тисячі зображень. За словами дизайнера, вигадана ним забава — малювання жирафів — дає людям шанс відірватися від телевізорів, провести час разом і створити щось справжнє. Злити світлину жираф’ячого малюнка або скульптури на сайт може будь-хто. хто побажає це зробити. Згідно з умовами, зображення не повинно бути виконане на комп’ютері. Гелланд сподівається, що його проект зможе принести й відчутну користь: він намагається знайти спонсора, який за кожну прислану картинку перераховував би один британський фунт стерлінгів до Всесвітнього фонду дикої природи для захисту жирафів.


Дайвери-рекордсмени

Майже три тисячі аквалангістів здійснили одночасне занурення біля індонезійського острова Сулавесі, встановивши новий світовий рекорд, повідомляє національна інформагенція Антара. «2861 дайвер одночасно занурився під воду біля узбережжя Малалаянг у місті Манадо (провінція Північний Сулавесі), побивши колишній світовий рекорд, який становив 979 аквалангістів, що одночасно занурилися», — говориться в повідомленні. Занурення пройшло в рамках морського фестивалю Бунакен у місті Манадо. Окрім дайверів, 76 із яких іноземці, у фестивалі беруть участь 28 військових кораблів і 163 яхти з 14 країн.


Стати схожою на Нефертіті

Понад 20 років життя, близько 200 тисяч фунтів стерлінгів (майже 330 тисяч доларів) і 51 хірургічне втручання було потрібне 49-річній британці для перетворення на «живе уособлення» знаменитої єгипетської красуні — цариці Нефертіті, повідомляє газета Daily Mail. За словами самої британки, в дитинстві її часто відвідували сновидіння, в яких їй з’являлася цариця Нефертіті, картини з її життя, образи її слуг, покоїв і сцени трапез. У віці 23-х років Найлін Наміта дійшла висновку, що всі ці сни говорили їй про те, що вона — це реінкарнація Нефертіті на цей час. І вже за декілька років дівчина зважилася на першу операцію зі зміни форми носа. До того часу, коли Найлін Наміте виповнилося 49 років, за її плечима було вже 51 хірургічне втручання, серед яких: вісім операцій на носі, три операції з імплантації імплантатів у ділянці вилиць, три операції з «підтяжки» обличчя, шість локальних операцій на обличчі, дві операції на губах, п’ять операцій зі зміни форми очей і 20 інших менш значних операцій. На думку Найлін, «відтворення «Красуні Нілу» — це «шлях дозволити тій, іншій, частині себе виявитися назовні». Зараз Наміта готується до нових операцій, пише книгу про свої «перетворення» і має намір відвідати Єгипет — батьківщину свого прообразу.


Розлучення небезпечні для здоров’я

Виявляється, розлучені люди страждають хронічними захворюваннями частіше, ніж інші, повідомляє medportal.ru, посилаючись на BBC. Такі дані були отримані в ході дослідження фахівців з Університету Чикаго під керівництвом доктора Лінди Вейт. Звіт про їхню роботу буде опублікований в Journal of Health and Social Behaviour. Вчені опитали 8 652 людини у віці від 51 до 61 року. У ході дослідження було встановлено, що розлучені люди страждають хронічними захворюваннями на 20% частіше, ніж ті, хто ніколи не розлучався або взагалі не перебував у шлюбі. Для досліджених, які після розлучення вдруге взяли шлюб, цей показник становив 12%. Крім того фахівці оцінили ознаки депресії серед учасників дослідження. З’ясувалося, що люди, які постійно перебувають у шлюбі, а також ті, які вдруге взяли шлюб, мали вираженіші ознаки депресії, ніж досліджені, які не перебували в шлюбі. За словами Лінди Вейт, негативний вплив розлучення на здоров’я викликаний стресом, скороченням прибутків на людину, а також необхідністю одному виховувати дітей. Тоді як шлюб позитивно впливає на здоров’я, роблячи спосіб життя подружжя здоровішим, а фінансове становище стабільнішим.

Газета: 
Рубрика: