Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

МОЗАЇКА

23 червня, 2009 - 00:00


Фото за 74 тисячі доларів

Одна з копій відомої фотографії фізика Альберта Ейнштейна, на якій він показує фотографу язика, продана на аукціоні в США більш ніж за 74 тисячі доларів, повідомляє newsru.com із посиланням на AP. Відомо, що ця фотографія, продана у штаті Нью-Гемпшир на аукціоні Rrauction.com, була зроблена 1951 року після святкування 72-річчя фізика.

За словами представника аукціону, підписавши фотографію, Ейнштейн подарував її кореспонденту телекорпорації CBS Говарду Сміту, новостійні програми якого вчений дуже любив. Як повідомляється на сайті аукціону, в підписі до фотографії лауреат Нобелівської премії пояснює: «Вам сподобається цей жест, тому що він призначений усьому людству». Новим власником знаменитої фотографії став фахівець із наукових книг і рукописів учених Девід Ваксман, котрий заплатив за зображення великого вченого 74 тисячі 325 доларів.

Нагадаємо, що Альберт Ейнштейн — один із засновників сучасної теоретичної фізики, лауреат Нобелівської премії з фізики 1921 року, автор понад 300 наукових робіт. Він розробив кілька значних фізичних теорій, серед яких — усім відома теорія відносності.


Круїз для... пральної машини

Однією з визначних пам’яток Нової Зеландії стала «Пральна страшила» (машина, випущена 25 років тому), і незабаром цей технічний раритет відправиться в національне турне, повідомляє британська газета Times. Виріб фірми Fishr and Paykel завоював широку популярність після того як власник Марк Віттакер виставив її на онлайновий аукціон TradeMe, визначивши початкову ціну в 50 центів. Продавець чесно попередив, що випущена в середині 80-х років «Пральна страшила», як він назвав агрегат, досі справно відпирає речі, але при цьому видає звуки, схожі на звукову доріжку з фільму жахів.

«При пранні з повним завантаженням вона звучить як змішаний крик тисячі грішників, які корчаться в ямах із палаючою сіркою. У цей крик вплітається скрегіт завантажених брухтом вагонів без коліс, які на повному ходу врізаються в майстерню з відливання дзвонів», — саме так Віттакер заповнив графу, яка стосується специфічних особливостей товару.

Так виразний опис привів до того, що розділ з «Пральною страшилою» на TradeMe зібрав понад 800 тисяч переглядів (п’ята частина всього населення Нової Зеландії). Незабаром було організовано офіційний веб-сайт шанувальників «Пральної страшили» (scarywashingmachine.com), який продає футболки та іншу атрибутику із зображенням кумира. Зараз сторінка «Пральної страшили» в соціальній мережі Facebook нараховує 15 тисяч фанатів.

Бум навколо старої пральної машини привернув увагу маркетингового відділу великої мережі магазинів побутової електротехніки, яка за умов гострого суперництва придбала «Пральну страшилу» за 5,16 тисяч доларів США. Глава маркетингового відділу Кемерон Сміт заявив, що найближчим часом «машина жахів» відправиться в шоу-тур 70-ма крамницями мережі, розташованими на всій Новій Зеландії.


Їдці... кропиви

Чемпіонат світу з поїдання кропиви пройшов у британському селі Маршвуд, на страждання учасників змагань приїхали подивитися близько тисячі вболівальників, повідомляє агентство Рейтер. Кожному учаснику змагань видаються стебла пекучих рослин, а через годину судді вимірюють загальну довжину обгризених ними гілочок. У кожного «їдця кропиви» є своя технологія, що допомагає зробити процес менш болісним. Деякі, наприклад, скручують листя в невеликі грудочки і проштовхують їх подалі в глотку, щоб уникнути зіткнення з порожниною рота. При бажанні колючі листочки можна змочувати в пиві. Цього року перше місце розділили два учасники. Майк Хоббс — лідер у чоловічому заліку і Мел Ланг — переможниця серед жінок. Їхні результати приблизно рівні — кожний з’їв близько 14 метрів кропив’яних стебел.


Сан-Франциско і зубочистки

Американець Скотт Вівер побудував із зубочисток копію Сан-Франциско, повідомляє lenta.ru, посилаючись на радіостанцію KGO. На створення зменшеної копії мегаполісу у Вівера пішло 34 роки і мільйон зубочисток. Ширина «міста» становить 2,1 метра, висота — 2,7 метра. Містом можна пускати кульки для пінг-понгу. За словами Вівера, він став до роботи, коли вчився в четвертому класі. Вчителька запропонувала дітям зробити скульптури із зубочисток, і він заявив: «Я маю намір зробити найбільшу в класі». Музей Ріплі пропонував купити виріб за 40 тисяч доларів, але Вівер не побажав розлучитися зі своїм витвором.

Газета: 
Рубрика: