Христос із кубиків
Парафіянам однієї з церков у Швеції продемонстрували статую Ісуса Христа, зібрану з конструктора «Лего», повідомляє Associated Press. Статуя Христа на повний зріст, встановлена в протестантській церкві міста Вастерас, є точною копією скульптури «Христос» у Кафедральному соборі в столиці Данії Копенгагені. У день відкриття статуї церква була заповнена вщент — подивитися на Христа з кубиків «Лего» прийшли 400 парафіян. Над унікальною статуєю протягом півтора року працювали 40 добровольців, зазначає агентство. У конструкції статуї використано 30 тисяч кубиків «Лего», наданих церкві парафіянами. Незважаючи на те, що статуя біла, для її спорудження використовувалися кубики й інших кольорів, зауважив представник церкви Пер Вайлдер.
Безкорислива любов
Вчені намагаються розгадати таємницю однієї з найзагадковіших емоцій — безкорисливої любові, пише inopressa.ru, посилаючись на The Times. Згідно з теорією еволюції, ми маємо переживати почуття любові лише до тих людей, які допомагають передати наші гени майбутнім поколінням, тобто до наших дітей і дружини або чоловіка. Однак у реальності ми нерідко переживаємо почуття до людей, до яких не маємо стосунку, пише автор статті Джонатан Лік. Аби відповісти на запитання, чому це відбувається, вчені звернулися до декількох людей з доведеною здатністю до безкорисливої любові: до низькооплачуваних помічників людей зі слабкими здібностями до навчання. Їх попросили викликати в собі почуття безкорисливої любові й тримати їх у голові під час магнітно-резонансного дослідження. Із семи задіяних відділів головного мозку три відповідали за романтичні почуття. Інші були не такими, що вказує на те, що це окремий різновид любові. Дослідження показали, що деякі з відділів мозку, задіяних у безкорисливій любові, беруть участь у виділенні допаміну, який дарує радість винагороди й навіть почуття ейфорії. «Заохочувальна природа безкорисливої любові сприяє виникненню потужних емоційних зв’язків. Такі міцні зв’язки істотно сприяють виживанню людського роду», — пише в науковому журналі автор дослідження, професор Маріо Борегар з центру дослідження нейрофізіології та пізнавальних здібностей Університету Монреаля.
Ноу-хау від зморшок
Яйця, що сповільнюють старіння людського організму, почали висиджувати квочки на птахівницький фермі в бельгійському місті Уарсаж, повідомив телеканал Ер-те-ель. Секрет бельгійського «ноу-хау» полягає в тому, що куркам, яких господарство нараховує близько 40 тисяч, не дають кукурудзу, а для приготування корму використовують не лише муку люцерни й зелень, а й додають антиоксиданти, незамінні в боротьбі зі старінням, пише РІА «Новости». Як стверджують постачальники перших у світі яєць «від зморшок», які з’являться на продовольчих прилавках уже через кілька тижнів, їхній продукт також сприяє підвищенню імунітету й захисту організму людини.