Музей... осла
У кримському селі Залісне відкрили перший в Україні, як стверджують його творці, Музей осла, повідомляє УНІАН. Музей було створено власниками місцевої ферми «Диво-ослик». Зі слів фундатора ферми Миколи Помогалова, експозиція музею нараховує понад 100 експонатів, у тому числі вози, упряж, хомути, сувеніри та інформаційні матеріали. Вхід до музею безкоштовний. Помогалов заявив, що при створенні музею було здійснено спробу показати роль ослів у окремі періоди історії — наприклад, у війнах. «Під час Кримської війни осли підвозили ядра, маленькі гармати. Партизани використовували ослів як помічників у період Вітчизняної війни», — зазначив він.
Як врятувати льодовик?
Шельфовий льодовик Уїлкінса (льодовик в Антарктиді площею понад 13 тисяч квадратних кілометрів) опинився на межі руйнування, повідомляє BBC News. Це пов’язано з тим, що він втратив один із перешийків, які забезпечують стабільність «конструкції». Перші дані про те, що льодовик Уїлкінса в небезпеці, з’явилися 2008 року. Тоді після декількох десятиріч стабільності, крижана формація почала несподівано руйнуватися. За рік льодовик втратив близько 14 % своєї площі. І ось днями Європейське космічне агентство повідомило про те, що перешийки, які з’єднують крижаний щит з островами Шарко та Латаді, знаходяться на межі руйнування. Тепер, коли перший із перешийків зник, учені-гляціологи чекають, що через відсутність стабільності крижаний щит почне розколюватися на окремі фрагменти, які виноситиме у відкрите море течією.
Деякі фахівці зазначають, що існує невелика імовірність того, що льодовик Уїлкінса в 2009 році вистоїть. Справа в тому, що в цей час зберігається перемичка, яка з’єднує його з островом Латаді, а крім того, літо в Південній півкулі, яка є сезоном руйнування льодів, наближається до кінця. Вчені вважають, що провина за руйнування льодовика лежить на глобальному потепленні. Регіон, у якому знаходиться крижаний щит, є одним із тих, які найактивніше «теплішають». За останні 50 років середня температура тут зросла майже на 2,5 градуса за Цельсієм, що істотно вище середнього зростання по планеті.
Зелені яйця
Курка на прізвисько Фата, яка належить хорватському фермеру Стіпе Грегачевичу, почала нести яйця, шкаралупа яких забарвлена в зелений колір, повідомляє lenta.ru, посилаючись на Ananova. «Я гадки не маю, чому це відбувається», — зізнався фермер. Як розповів Грегачевич, деякі з його знайомих вважають, що на колір шкаралупи вплинув склад корму для птахів: господар курки повідомив, що до складу харчової суміші входить червоний перець. Однак як червоний перець міг забарвити шкаралупу в зелений колір, фермер не уточнив. Грегачевич відмітив, що покупців, які приходять на ферму за продуктами, не хвилює незвичайний колір яєць. З його слів, багато хто готовий заплатити за оригінальний продукт у два рази більше вартості коробки яєць білого кольору. Про те, чи вплинув колір шкаралупи на смак яєць, не повідомляється.