Розум і калорії
Канадські вчені дійшли до висновку, що розумова праця стимулює споживання калорійної їжі, незважаючи на те, що організм у цей час не вимагає високих енергетичних витрат. Свої висновки вони опублікували в журналі Psychosomatic Medicine. «Те, що розумова праця призводить до надмірного споживання калорій і низької фізичної активності, може пояснювати «епідемію» ожиріння, що захопила індустріальні країни», — каже провідний автор дослідження Жан-Філіп Шапу. Канадські дослідники вимірювали споживання калорій у 14 студентів-добровольців після трьох варіантів активності: відпочинку сидячи, читання та конспектування тексту, а також після виконання комп’ютерних тестів на пам’ять і увагу. Кожний вид діяльності тривав 45 хвилин, після чого студентам пропонували піти до буфету і з’їсти те, що вони бажали. В результаті експерименту з’ясувалося, що після конспектування тексту студенти споживали на 203 калорії, а після комп’ютерних тестів — на 253 калорії більше, ніж після періоду відпочинку, передають РІА «Новости». При цьому реальні енерговитрати під час інтелектуальної діяльності збільшувалися всього на три калорії. Крім того, вчені провели аналіз зразків крові добровольців, який показав значні коливання рівня глюкози під час інтелектуальної діяльності студентів порівняно з періодом відпочинку. За словами вчених, це пояснює те, що відбувається. Оскільки мозок здатний споживати лише глюкозу, під час інтелектуальної діяльності вона швидко витрачається. Організм повинен поповнювати її запаси, та замість того, щоб відновити баланс за рахунок внутрішніх джерел, організм стимулює споживання їжі. Щоб це не призводило до ожиріння, вчені радять людям, які займаються інтелектуальною працею, не забувати про фізичну активність і контролювати споживання їжі.
Посмішка фортуни
Власник щасливого квитка лотереї Powerball виграв $206,9 мільйона у США, вгадавши всі шість номерів, повідомив офіційний сайт організатора лотереї. Ім’я переможця поки що не називається, відомо лише, що він придбав квиток у штаті Нью-Мексико, пишуть РІА «Новости». Успішному гравцю належить зробити вибір: розтягнути виплату виграшу на 29 років чи отримати одноразову виплату вдвічі меншого розміру. Цього року зірвати джекпот удалося вже сімом учасникам лотереї, і жоден із них не захотів отримувати всю суму поетапно протягом 29 років. Усі зробили свій вибір за принципом «менше, зате зараз». У березні джекпот спільно виграв цілий колектив — офіс районної податкової інспекції у штаті Західна Віргінія. Вигравши $276 мільйонів, бригада провінційних податківців віддала перевагу разовій виплаті в розмірі $139 мільйонів готівкою, не розтягуючи задоволення на три десятиліття.
Кожному жителю ЄС — широкосмуговий інтернет
Представники Європарламенту розраховують, що до 2010 року кожний мешканець Євросоюзу буде забезпечений широкосмуговим доступом до інтернету, повідомляє BBC News. Для цього пропонується включити високошвидкісний інтернет до переліку обов’язкових послуг, які надаються громадянам, нарівні з газом та електрикою. Наразі до переліку обов’язкових послуг, що надаються громадянам країн-членів Євросоюзу, входить, зокрема, телефонна лінія. Вона дозволяє виходити в інтернет із швидкістю 28,8 кілобіта на секунду, чого недостатньо для повноцінної роботи в мережі, пише lenta.ru. Європарламентарі підкреслюють, що попри високий рівень розвитку телекомунікаційної мережі у Європі до широкосмугового інтернету підключено 36% домогосподарств. І якщо в таких країнах, як Бельгія, Данія та Люксембург, доступ до високошвидкісного інтернету є у ста відсотків населення, то, наприклад, у Румунії до широкосмугового інтернету можуть підключитися лише 40% населення.
Делікатеси для ув’язнених
Влада Єгипту дозволила ув’язненим замовляти їжу до камери з ресторанів, передає агентство Reuters. Під час Рамадану в низці тюрем було проведено експеримент: ув’язнені за свої гроші замовляли страви через адміністрацію, яка потім розподіляла замовлення. Експеримент був визнаний вдалим, і практику харчування ув’язнених у ресторанах було вирішено продовжити. У більшості випадків ув’язнені замовляли кебаби й піцу. Вони надають перевагу їжі з волі, яку їм регулярно передають родичі під час відвідувань.
Число-гігант
Американська математика відкрила нове гігантське просте число з 13 млн. цифр. За це відкриття вчених з Каліфорнійського університету вдостоєно премії фонду Electronic Frontier у розмірі $100 тисяч, повідомляють РІА «Новости» з посиланням на ВВС. На пошуки простого числа, для запису якого необхідно більше 10 млн. десятеричних цифр, команда математиків об’єднала потужності 75 комп’ютерів і ввела в дію невикористану потужність кожної машини.