Центром музичного життя в період літнього театрально-концертного міжсезоння несподівано для всіх став прекрасний пам’ятник архітектури, який входить до складу Національного заповідника «Софія Київська» — Андріївська церква.
Розташована в самому центрі історичної частини Києва, що привертає багато киян та численних туристів, відтепер вона є ще й дивовижним за своїми акустичними властивостями концертним залом. Розкішний іконостас, яким милуються слухачі під час концертів (їх проводять по суботах та неділях), фантастичний вигляд з верхнього майданчика сходів, що ведуть до храму, якнайкраще настроюють на сприйняття високих сфер класичного музичного мистецтва. Недивно, що у досить-таки великому залі — аншлаг. Що, втім, пояснюється «контингентом» виступаючих тут музикантів-виконавців: під склепінням Андріївської церкви грають, співають лише кращі київські солісти — Ольга Микитенко, Іван Кучер, Світлана Шабалтіна та багато інших.
Однак організатори музичних вечорів вже не обмежуються сольними та ансамблевими концертами: в церкві звучав відомий київський оркестр «Ренесанс» (під керівництвом диригента Й. Франца та Н. Міцнея), пройшли музичні фестивалі, присвячені творчості Д. Бортнянського та М. Лисенка, вечір вокальної музики В. Кирейка.
Один із останніх літніх концертів був присвячений мистецтву фортепіанного ансамблю. Чудовий білий рояль фірми «Стейнвей» бездоганно вписався в інтер’єр Андріївської церкви. Велику програму, що складалася із творів для фортепіано в чотири руки Моцарта, Шуберта, Брамса, Мендельсона та Круга виконали аспіранти Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського (клас професорів І. М. Рябова і В. М. Воробйова) Олександра Зайцева та Дмитро Таванець.
Кожен з цих молодих, але безумовно талановитих музикантів вже встиг здобути визнання. О. Зайцева — лауреат багатьох міжнародних конкурсів і фестивалів. Піаністка неодноразово виступала з концертами в різних містах України й за кордоном. Вона, як правило, включає до своєї програми кращі зразки фортепіанно-симфонічної музики, тому співпрацює з багатьма філармонічними оркестрами. Д. Таванець — дипломант конкурсу пам’яті В. Горовиця (1995, 1997 рр.). Нині він виступає в ансамблі солістів «Київська камерата» — колективі, який не потребує представлення, бо він добре відомий як в Україні, так і за кордоном.
Творчий союз двох музикантів виник кілька років тому, і з того часу піаністи невпинно вдосконалюють майстерність ансамблевої гри. Нинішнього року вони побували з концертами в багатьох країнах Європи, а також відвідали Іран, де, крім концертних виступів, проводили майстер-класи. Піаністи брали участь в багатьох конкурсах. Цього року вони були удостоєні першої премії на Міжнародному конкурсі дуетів CMF у Парижі.
Публіка захоплено зустріла Сонату До мажор В. А. Моцарта, Фантазію фамінор Ф. Шуберта, вальси Й. Брамса ор. 39, що прозвучали в концерті, де піаністи показали себе тонкими інтерпретаторами найскладніших творів європейської класики. В Анданте з варіаціями Ф. Мендельсона О. Зайцева і Д. Таванець постали натхненними майстрами- віртуозами, що осягли всю глибину різноманітних емоційних станів виконуваної музики. Варіації на теми опери «Чарівна флейта» В.- А. Моцарта композитора Д. Круга, що рідко звучать у нас, де за одним роялем грають одразу три піаністи, які музикують в шість рук, були виконані разом з професором столичної консерваторії Світланою Шабалтіною.
Концерти в Андріївській церкві проводяться Українським філармонічним товариством спільно з Національним заповідником «Софія Київська» та відомою компанією «Utel» під девізом: «Музика і духовність — шлях до пізнання світу».