Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Музика дитячого пензля

У донецькій галереї «Арт-Донбасс» — виставка «Світ у спадок»
16 квітня, 2014 - 16:25
РОБОТА ІУНІЇ ПИХАНОВОЇ. «БІЛЬША ЧАСТИНА КАРТИН — ДУЖЕ СИЛЬНІ, ГЛИБОКІ, МОЖНА НАВІТЬ СКАЗАТИ — НЕДИТЯЧІ РОБОТИ. СЕРЕД НИХ Є ЧУДОВО ВИПИСАНІ РЕАЛІСТИЧНІ ПЕЙЗАЖІ, А ПОДІБНА ТВОРЧІСТЬ ВИМАГАЄ СПРАВДІ ВИСОКОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВІД ХУДОЖНИКА», — ЗАЗНАЧИЛА ЧЛЕН СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ ТА ВИКЛАДАЧ ДОНЕЦЬКОЇ ШКОЛИ МИСТЕЦТВ КСЕНІЯ ШЕВЧЕНКО

Дивовижний світ музики, казки, українська природа, поезія, балет  — нова виставка «Світ у спадок» об’єднала чимало цікавих дитячих рефлексій від учнів Донецької художньої школи. Яскраві щирі сюжети у поєднанні з технікою виконання створили у лекційному залі художньо-виставкового центру «Арт-Донбасс» унікальну експозицію, що вразила відвідувачів особливою глибиною та чесністю. На виставці представлено близько 60 робіт художників від 7 до 17 років.

До речі, художня школа Донецька вже подарувала Україні чимало відомих архітекторів, дизайнерів, художників та мистецтвознавців. Серед них — Георгій Беро, скульптури якого зараз прикрашають донецький бульвар Пушкіна, архітектор Станіслав Ващинський, художники Олександр Лисов, Лариса Джарти, Григорій Тишкевич, Володимир і Валентина Телички, Олександр Жанталай, Тетяна Пономаренко та інші.

— Уперше наша   школа відкрила власну виставку. На ній представлені роботи дітей різних поколінь та картини, пов’язані з такою дисципліною як «композиція». Особливе місце займають експонати, виконані на тему «Музика». Перед дітьми не ставили завдання намалювати виключно музичні інструменти, можна було також передати мелодію душі, оточення, чи, може, навіть цілого міста. Наприклад, картина «Музика» 14-річної Аліни Ткачук, на якій зображено чоловіка, що з такою експресією диригує під дощем, — це її власна рефлексія теми, у синіх відтінках відчувається динаміка погоди, атмосфера. Виставка названа «Світ у спадок», тому що ми дійсно хочемо залишити у спадок усі ці унікальні дитячі сюжети», — розповідає директор Донецької художньої школи Аліса Чебрікова.

ТЕТЯНА КОЧУРА, 15 РОКІВ. «МАКИ»

Цікаву інтерпретацію представила і юна художниця Єлизавета Карманчікова у картині «Сон», де намальована дівчинка, що летить з кішкою над полем маків, — це теж образ мелодії, яку вона бачить по-своєму.

Член Спілки художників України та викладач Донецької школи мистецтв Ксенія Шевченко зазначає: «Більша частина картин — дуже сильні, глибокі, можна навіть сказати, недитячі роботи. Розкішна графіка, де якісно передана перспектива, також чудово виписані реалістичні пейзажі, а це вимагає неабиякої майстерності від художника. Власне, мене вразила картина Юлії Ткаченко «Вересень» — грамотно вибудований колір, переданий характер осіннього дощу. Автор намагався передати стан природи: мокрий асфальт, примарні люди — на такий післясмак від картини не завжди здатні  навіть дорослі художники.

Соняшники, ромашки, маки — усе різнобарв’я українського степу також не оминули увагою  у своїх пейзажах та натюрмортах юні митці. 15-річна Тетяна Качура намалювала картину «Маки» олійними фарбами. Дівчина розповідає: «Своєю роботою я хотіла показати, що маки — це дуже яскраві та красиві квіти. У дитинстві ми з батьками дуже часто бували в полях, і вже тоді я закохалася в ці червоні вогники, бо один їх вигляд викликав у мене захват».

Особливо відвідувачам запам’яталася серія робіт на тему «Портрет сучасника», де юні митці мали зобразити автопортрет, але зробили це дуже по-своєму, намалювавши фантастичний образ, в якому вони себе бачать. Також на великому екрані експозицію супроводжує слайд-шоу — це репродукції картин, присвячені творам Грицька Бойка, який свого часу також навчався в Донецькій художній школі.

«Поряд з дитячими роботами працює виставка «Заквітчана весною Україна» (про яку «День» писав у №59). Таке сусідство робіт юних художників та метрів теж є символічним — з одного боку, нагадує про зміну поколінь донецьких митців, а з іншого — підкреслює, що не важливо скільки років автору, головне — бажання, талант та душа», — вважає арт-директор галереї Катерина Калініченко.

Побачити експозицію «Світ у спадок» можна до 30 квітня.

Олександра ЧЕРНОВА, Донецьк, фоторепродукції автора
Газета: 
Рубрика: