Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Музика — замість пілюлі

31 травня, 2006 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ

Регулярне прослуховування музичних композицій суттєво полегшує стан пацієнтів, які страждають від хронічного болю різного походження, вважають американські вчені. У проведеному ними дослідженні взяли участь 60 хворих зі скаргами на тривалий біль, спричинений ревматоїдним артритом, остеоартритом, деформаціями міжхребетних дисків й іншими неонкологічними захворюваннями.

Учасників досліду розділили на три рівні групи. Дві з них отримали можливість слухати музику — записи, підібрані самостійно, або надані організаторами експерименту. Сеанси музичної терапії продовжувалися по чотири години на день протягом тижня. Третя, контрольна група учасників, боролася з больовим синдромом лише традиційними засобами.

У хворих, які мали можливість слухати музику, інтенсивність больових відчуттів скорочувалася в середньому на 21% порівняно з контрольною групою, а рівень депресії, спричиненої хронічним болем — на 25%. При цьому не було зафіксовано статистично значущих відмінностей між хворими, які слухали заздалегідь підібрані записи, та хворими, які вибирали музику самостійно.

«Біль, спричинений неонкологічними захворюваннями, залишається дуже серйозною проблемою: попри використання медикаментів, багато хворих продовжують скаржитися на важкі та больові відчуття, що не піддаються коректуванню. У таких випадках необхідно вітати будь-які засоби, здатні принести полегшення таким пацієнтам», — зазначає один із співавторів дослідження лікар Сандра Сидлекі.

Звіт про дослідження опублікований у червневому номері Journal of Advanced Nursing, пише Lenta.ru.

Газета: 
Рубрика: