Нерідко в метро опиняєшся по сусідству з молодими людьми, які слухають плеєр. Майже завжди з жахом думаєш: якщо мені по вухах так стукотять його баси, то що ж робиться в голові в цього юного любителя музики? Побоювання небезпідставні — кожний десятий слухач плеєров має серйозні проблеми зі слухом.
Європейська комісія випустила новий список стандартів гранично допустимих рівнів гучності для MP3-плеєрів. Вони зобов’яжуть виробників за умовчанням встановлювати не максимальний рівень гучності, а допустимий для безпечного прослуховування — 80 дБ. Крім того, в документації повинне з’явитися спеціальне попередження про те, що прослуховування музики вище заданого рівня гучності шкодить слуху, пише inopressa.ru. Нові стандарти, що будуть затверджені найближчим часом, з’явилися внаслідок дворічних консультацій із медиками, виробниками та споживачами. За офіційною статистикою, зараз у країнах ЄС налічується понад 10 млн. молодих людей із набутими проблемами слуху. Більшість із них — саме любителі гучної музики.
Європа в цьому питанні йде шляхом США. 2006 року американський підприємець Джон Паттерсон подав скаргу на фірму Apple, заявляючи, що його, iPod здатний відтворювати звук до 115 дБ, може нанести непоправну шкоду слуху. У результаті Apple ухвалила рішення надати користувачам iPod безкоштовну програму з новою опцією, що дозволяє лімітувати рівень звуку в апараті. Услід за цим американські виробники цифрових плеєрів, і Apple в їхньому числі, обмежили максимальний рівень гучності в своїх апаратах до 100 дБ.
За даними наукового комітету ЄС, зараз більшість плеєрів, що продаються в Європі, мають рівень гучності від 80 до 115 дБ. Навушники можуть додати до цього ще 5—7 дБ. Але безпечним для постійного прослуховування є лише нижня межа гучності. Звук у 85 дБ уже дорівнює за силою гуркоту мотоцикла з глушителем, 90 дБ при постійному прослуховуванні можуть викликати нервові захворювання і погіршення слуху аж до глухоти. Автори нових стандартів вважають, що на плеєрах також повинна бути застережлива наклейка, а при спробі зробити звук голосніше повинен включатися застережливий сигнал про шкоду цього. Можливо, і ми більше не страждатимемо від гуркоту з навушників сусіда в транспорті?