Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

На нас чекає льодовиковий період?

14 лютого, 2006 - 00:00

До середини XXI століття на Землі внаслідок суттєвого зменшення повного потоку сонячного випромінювання станеться глобальне пониження температури до стану глибокого похолодання. Таку думку висловив в інтерв’ю РІА «Новости» співробітник Головної (Пулковської) астрономічної обсерваторії Російської академії наук (РАН) Хабібулло Абдусаматов.

«Глобальне пониження температури вже спостерігалося в усій Європі, в Північній Америці та Гренландії під час маундерівського мінімуму сонячної активності в 1645—1705 роках. У Голландії тоді замерзли всі канали, а в Гренландії в результаті насування льодовиків люди були вимушені залишити частину поселень», — розповів вчений, додавши, що в середині XXI століття очікується подібне глобальне зниження температури.

Абдусаматов нагадав, що довготривала паралельна зміна варіацій 11-літніх і столітніх коливань сонячної світимості безпосередньо впливає на зміну кліматичних умов на Землі. Аналіз цих коливань показав, що на цей час Земля вже досягла стадії максимуму глобального потепління. Далі, відповідно до очікуваного подальшого паралельного спаду сонячного випромінювання, настане повільне пониження глобальної температури Землі.

«Найсуттєвішою подією ХХ століття в житті Сонця було загалом поступове підвищення кількості випромінюваної ним енергії і як наслідок — глобальне потепління клімату, що є звичайною (а не аномальною) подією в житті Землі, оскільки глобальні потепління, аналогічні сучасному, а також і глобальні похолодання, спостерігалися й раніше», — зазначив він. А початку пониження глобальної температури Землі можна чекати в 2012— 2013 роках. У 2035—2045 рр. сонячна світимість досягне мінімуму, а вслід за цим із відставанням на 15—20 років настане черговий кліматичний мінімум — глибоке похолодання клімату Землі.

Газета: 
Рубрика: