2003 рік — Рік Росії в Україні — для Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів «КРОК» — ювілейний. Удесяте фестивальний теплохід з учасниками та гостями з 35 країн світу на борту вирушає з Києва у рейс Дніпром і Чорним морем. На шляху теплохода «Генерал Ватутін» — Дніпропетровськ, Запоріжжя, Севастополь, Одеса.
МФАФ «КРОК» — єдиний у СНД фестиваль анімаційних фільмів, визнаний за міжнародними рейтингами одним з кращих у світі. Це унікальна акція творчої співдружності двох кінематографій — української та російської, акція, перевірена роками на міцність. «КРОК» сьогодні — один iз найпрестижніших професійних оглядів робіт майстрів світової анімації й молодих аніматорів. Фестиваль входить до десятки кращих кінофорумів Росії, України та країн СНД і до п’ятірки кращих анімаційних фестивалів у світі. Він покликаний сприяти обміну творчим досвідом, пошукам нових ідей, стилів, технологій, інтеграції вітчизняної анімації у світовий кінопроцес.
Постійні засновники фестивалю — Міністерство культури і мистецтв України, Міністерство культури Російської Федерації, Союзи кінематографістів України і Росії, Конфедерація союзів кінематографістів, Головне управління культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації. Фестиваль не тільки проходить по черзі в Україні і Росії, але й має відразу двох президентів. Від України — режисер і художник, заслужений діяч мистецтв України, дійсний член Академії гумору «Золотий Остап» Давид Черкаський. Від Росії — режисер і художник, заслужений діяч мистецтв Росії, лауреат Державної премії Росії Едуард Назаров.
Церемонія відкриття ювілейного «КРОКу» відбудеться 30 вересня у київському Будинку кіно, закриття — 8 жовтня у Севастополі в кінотеатрі «Москва».
Відбір фільмів здійснювався досвідченими професіоналами на анімаційних студіях Росії, України, інших країн СНД, а також на спеціалізованих міжнародних фестивалях в Ансі (Франція), Ешпіньо (Португалія), Утрехті (Нідерланди), Клермон-Ферранi (Франція), Берліні та Штуттгарті (Німеччина), Тампере (Фінляндія), Сеулі (Корея), Хіросімі (Японія). Цього року на конкурс представлено 157 фільмів, у тому числі 11 українських і 21 російський. В інформаційній програмі — 66 стрічок. Також буде представлено ряд цікавих ретроспектив: фільмів-членів журі, української анімації «Злегка забуті фільми», до 50-річчя лялькового об’єднання кіностудії «Союзмультфільм», «Улюблені фільми КРОКу», японської експериментальної анімації, французької анімаційної школи «Supinfocom», до сторіччя режисера, кінодраматурга, письменника В. Сутєєва, фільмів кіностудії «Контакт».
До міжнародного журі входять відомі майстри світової анімації: Михайло Алдашин (Росія), Ігор Волчек (Білорусь), Світлана Куценко (Україна), Катерина Ліллквіст (Фінляндія), Філ Маллой (Велика Британія), Ференц Цако (Угорщина).
Країни-учасниці — Австралія, Австрія, Англія, Білорусь, Бельгія, Вірменія, Німеччина, Голландія, Ізраїль, Індія, Ірландія, Іспанія, Італія, Казахстан, Канада, Литва, Латвія, Норвегія, Португалія, Республіка Корея, Росія, Словаччина, США, Тайвань, Угорщина, Узбекистан, Україна, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чеська Республіка, Швейцарія, Швеція, Шотландія, Естонія, Японія.
Програма фестивалю передбачає проведення дискусій, «круглих столів», майстер- класів для молодих аніматорів (на теплоході) і для дітей (у містах за маршрутом проходження теплохода), творчі зустрічі учасників фестивалю з глядачами, вистави «Супремультишоу» для дітей за участю відомих аніматорів, артистів театру, кіно й цирку, музикантів, естрадних виконавців.
У столиці України протягом трьох днів перед відкриттям фестивалю пройдуть благодійні акції для вихованців шкіл-інтернатів, дітей Чорнобилю, київських школярів. У Севастополі, де фестивальний теплохід простоїть п’ять днів, відбудуться творчі зустрічі з юними і дорослими глядачами, моряками українських і російських кораблів.