Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Національний ботанічний сад перетворився на скульптурний парк

Експонування пластики митців із України, Великобританії, Австралії, Польщі, Росії, Нідерландів, Китаю триватиме протягом місяця
6 червня, 2012 - 00:00

3 червня у Національному ботанічному саду ім. М. Гришка відкрили перший Міжнародний фестиваль сучасної скульптури. Ініціатор заходу — фундація «Спільна мета». Фестиваль містить два проекти — Основний та Спеціальний. Основний проект представляють 15 скульптур молодих авторів. Серед них — дев’ять робіт українців, а також твори митців із Великобританії, Австралії, Польщі, Росії та Нідерландів. Більшість робіт створювали і збирали вже в Україні. Попри те, що фестиваль проводиться вперше, охочих взяти участь у проекті виявилося близько трьохсот — із 39 країн світу.

Митці звернулися до різних тем і стилів. Зокрема, сказали своє слово на захист екології. Робота Саллі Кідалл з Австралії являє собою інсталяцію з чотирьох стільців та столу, на поверхні яких висаджено траву. Кожен з предметів — у великому целофановому пакеті, який створює всередині парниковий ефект, через який протягом виставки трава буде гинути. Таким способом авторка спробувала нагадати людству про небезпеку безвідповідального ставлення до оточуючого світу. Схожу тему порушила і Карін ван дер Молен з Нідерландів. Її робота — 500-кілограмовий місяць з арматури та сіна, підвішений на деревах.

Гігантським триметровим заввишки ґудзиком група Grevis висловила ностальгію за дитинством. Ще одна цікава групова робота — українських скульпторів — «Закони природи», виконана групою ubik. Глиняні мобільні телефони, комп’ютери, калькулятори, відеокасети — всі ці «релікти» сучасної цивілізації будуть поступово руйнуватися під впливом середовища. Месидж композиції — те, що було актуальним ще вчора, сьогодні може стати анахронізмом.

Інший митець Олексій Сай в інсталяції «Покинута стоянка корпоративних кочівників» втілив свої роздуми щодо рутини офісного життя.

У рамках Спеціального проекту до України прибули роботи всесвітньо відомих скульпторів, таких як Єва Ротшильд, Магдалена Абаканович, Суй Цзяньго, Найджел Холл та Жауме Пленсі. Китайський митець Суй Цзяньго особисто презентував свою роботу «Піджак Мао». Скульптуру присвячено змінам, які відбуваються в його країні.

Усі охочі можуть ознайомитися з експозицією до 2 липня. Крім того, в рамках проекту, за словами організаторів, відбудеться низка освітніх заходів. Вхід на територію фестивалю безкоштовний, відвідувачі мають платити лише за вхідний квиток до ботанічного саду.

Євгенія ПОДОБНА, фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»
Газета: 
Рубрика: