Гібрид: людино-корова
Британські вчені планують створення гібридного ембріона — частково людини, частково корови. Вони розробляють спосіб створення стовбурових клітин, при якому не потрібні людські яйцеклітини, однак заявку на дослідження, як очікується, сприймуть неоднозначно, пишуть РІА «Новости». Група дослідників з Ньюкаслського університету візьме яйцеклітину корови й видалить з неї ядро. Потім на його місце помістять ядро, взяте з клітини дорослої людини, наприклад, з клітини шкіри. Гібрид буде майже повністю людським: на 99,9%, як говорить керівник дослідження Лайел Армстронг з Інституту Північно-Східної Англії з вивчення стовбурових клітин. Решта 0,1% належатиме тварині. Потім ембріону дозволять розвиватися протягом шести днів, після чого група постарається витягнути з нього стовбурові клітини, які потенційно можна використати в медицині. Гібридний ембріон буде знищено, як і всі ембріони, що використовуються в дослідженнях, протягом 14 днів.
2000 року головний лікар Великої Британії сер Лайам Дональдсон рекомендував заборонити змішування клітин дорослої людини з яйцеклітинами будь-яких тварин. Уряд погодився з цією пропозицією й заявив, що відповідний закон буде розглянуто, «коли це дозволить розклад парламенту». Лікар Армстронг говорить: «Ми дуже сподіваємося, що отримаємо дозвіл на це дослідження, адже воно дозволить нам краще зрозуміти поведінку клітин після пересадження ядра. Наразі ми не знаємо, чи вдасться здійснити досить вдале пересадження ядра з клітини людини й створити придатні до використання стовбурові клітини. Нам необхідно провести дуже багато випробувань, аби визначити це й, оскільки яйцеклітини тварин широко доступні, цілком розумно використати їх. Дослідження стовбурових клітин може відкрити величезні медичні перспективи. Ми впевнені, що наша робота сприятиме досягненню остаточної мети — створенню нових методів лікування». Вчений повідомив: «Людських яйцеклітин надто мало, й більшість із них надходить від жінок, які проходять ЕКО. Набагато краще використати ці клітини, щоб допомогти їм завести дітей». За його словами, яйцеклітини корови були вибрані, оскільки вони досить великі й зручні в проведенні експериментів, на відміну, наприклад, від яйцеклітин миші.
Нагадаємо, Ієн Вілмут — творець овечки Доллі, в лютому нинішнього року отримав дозвіл на клонування людських ембріонів. Уперше дозвіл на клонування людських ембріонів отримали у 2004 році Елісон Мердок і Міодраг Стойкович, які проводили дослідження діабету. У травні минулого року вони оголосили про створення першого клонованого ембріона. Перша клітина нервової тканини була отримана зі стовбурової клітини людського ембріона минулого року, що дало надію на появу способу лікування хвороб Паркінсона та Альцгеймера. Інститут Північно-Східної Англії з вивчення стовбурових клітин отримав у липні дозвіл знижувати вартість процедури ЕКО для жінок за умови, що вони віддають кілька яйцеклітин на дослідження з клонування.
Наука про інтернет
Американський Массачусетський технологічний інститут і британський Університет Саутгемтона оголосили про початок довгострокової співпраці у сфері створення науки про інтернет, повідомляє lenta.ru з посиланням на ECS. Спеціально створена для цього структура під назвою «Ініціатива з дослідження Мережі» має розробити план робіт з дослідження наукових, технічних і соціальних основ розвитку інтернету. Предметом особливої уваги дослідників стане зростаючий обсяг інформації, що свідчить про нові аспекти діяльності людини й знань, накопичених людьми за свою історію. Вчені мають дати відповіді на питання про те, як люди отримують доступ до інформації та як оцінюють її достовірність; як зробити так, щоб використання інтернету узгоджувалося з суспільними і законодавчими нормами, а також як захистити функціонування Мережі.