Будки для мобілок
Компанія Salemi Industries випустила телефонні будки для ведення розмови по мобільному телефону, повідомляє lenta.ru з посиланням на Gizmodo. Власники стільникових телефонів можуть сховатися у звуконепроникній будці від міського шуму і спокійно поговорити по телефону. Крім того, телефонні будки, які випускаються в одному з дванадцяти колірних варіантів, оснащені додатковими підсилювачами сигналу, які забезпечують «зону впевненого прийому». На думку компанії, такі будки користуватимуться популярністю в шумних місцях, таких як бари або нічні клуби.
Динозавр з’явився у Бразилії
Палеонтологи з Бразилії представили широкій публіці модель скелета нового виду динозавра, повідомляє Fox News. Виявлений вид отримав назву Maxakalisaurus topai, на честь племені Maxakali, яке жило в районі виявлення скам’янілостей дещо пізніше. Тварина була травоїдною і мешкала в Південній Америці близько 80 мільйонів років тому, в пізньому крейдяному періоді. Його віднесли до групи титанозаврів. Динозавр мав зріст 13 метрів і важив дев’ять тонн. У нього був великий тулуб, довгий хвіст і шия, маленька голова. Сліди зубів, виявлені на кістках динозавра, свідчать, на думку вчених, про те, що цей особень став їжею для м’ясоїдних видів динозаврів.
Мотор... із мікробів
Група японських учених на чолі з Юїчи Хирацука створила мікромотор, який приводиться в дію бактеріями, повідомляє видання Live Science з посиланням на «Роботи Національної академії наук США». Розробка мотора велася спільно Національним інститутом передової промислової науки і технології Японії і Токійським університетом. Вал мініатюрного мотора обертають рухомі мікроби Mycoplasma mobile. При власному розмірі близько одного мікрона, мікоплазми цього виду можуть рухатися зі швидкістю до 1,8 сантиметра за годину. Паливом мотора є глюкоза, якою харчуються мікоплазми, повідомляє lenta.ru. Мікроби обертають 20 тисяч кварцових роторів, змонтованих на кремнієвому чіпі. Кожен мотор має діаметр близько 20 нанометрів, тобто в п’ять разів менший, ніж людська волосина. Мікоплазми приклеєні до ротора мікромотора вітаміном B7. Мікроби рухаються по спеціальним направляючим із глікіліруваних білкових молекул. До геному мікоплазм внесено зміни, які роблять їх більш стійкими на цих направляючих. Це перша нанотехнологічна розробка, яка включає механічний пристрій і живий організм. Швидкість обертання валу двигуна становить від 1,5 до 2,6 оборота на хвилину. Вченим вдалося досягти рекордно низького обертаючого моменту: він у 10 000 разів менший, ніж у найменших сучасних електричних двигунів. Розробка японських учених уже в найближчому майбутньому може використовуватися в різних наномашинах для генерації малих струмів або як привід мікроскопічних насосів. У ході подальшої роботи Хірацука збирається примусити працювати в своїх двигунах мертві бактерії. Це потрібно для того, щоб нанодвигуни не могли представляти епідеміологічної небезпеки.
Робот-ведмідь
Фірма Vecna Robotics створила прототип армійського робота під назвою BEAR («ведмідь»), якому доведеться виконувати функцію рятівника для поранених у бою солдат. Робот зможе евакуювати потерпілого солдата із зони бойових дій, а заряду батареї BEAR вистачить на 50 хвилин безперервних переміщень, повідомляється на сайті primidi.com. Вантажопідйомність BEAR становитиме 500 фунтів (близько 226 кілограмів), що дасть змогу машині перевозити до двох осіб, одягнутих у важке обмундирування. Завдяки особливій системі балансування шасі робот не впустить пораненого в будь-якій ситуації. Незважаючи на те, що перший прототип уже пройшов успішне тестування, в Vecna Robotics поки не уточнюють приблизних термінів, коли BEAR надійде у розпорядження військових. Невідома й вартість як прототипу, так і серійного варіанту BEAR.
Чоловіки з надмірною вагою ризикують не стати батьками
Чоловіки, які мають надмірну вагу або страждають від ожиріння, частіше страждають на безплідність, свідчать американські дослідники. Вчені з Національного інституту вивчення санітарного стану довкілля, які проаналізували дані 1468 сімей фермерів, що брали участь у масштабному проекті Agricultural Health Study. До дослідження були включені пари, що намагалися (успішно чи безуспішно) завагітніти протягом чотирьох років, причому вік жінок був обмежений 40 роками. Дружини заповнювали спеціальну анкету, що включала питання про репродуктивну історію сімейної пари, а їхні чоловіки заповнювали інший опитувальник, що містив запитання про їхній зріст і вагу, а також про стан здоров’я і наявність шкідливих звичок.
Серед усіх пар, включених у дослідження, 28% страждали на безплідність, тобто не могли зачати дитини протягом одного року й більше, свідчать вчені. Після обліку відомих чинників ризику розвитку безплідності, зокрема й надмірної маси тіла у жінки, немолодого віку чоловіка, куріння, зловживання алкоголем, впливу розчинників і пестицидів, з’ясувалося, що надмірна вага чоловіка є незалежним чинником ризику розвитку безплідності.
Під надмірною вагою вчені мали на увазі підвищення індексу маси тіла (ІМТ), що дорівнює показникові маси тіла в кілограмах поділеному на показник зросту в метрах, зведений у квадрат, вище за 25. «Отримані дані свідчать про те, що збільшення ваги чоловіка на 20 фунтів [близько 9 кг] може підвищити ризик розвитку безплідності приблизно на 10%», — повідомив керівник дослідження Маркку Саллмен. За його словами, при наявності ожиріння у чоловіка ймовірність того, що шлюб виявиться безплідним, зростає майже вдвічі, причому цей чинник діє незалежно від віку чоловіка.
Дослідження, проведені раніше, дають змогу пояснити цей взаємозв’язок. Зокрема, було показано, що в чоловіків з надмірною вагою й ожирінням погіршується якість сперми. Крім того, певну роль у розвитку безплідності можуть грати гормональні зміни, які нерідко супроводжують ожиріння. Звіт про результати дослідження був опублікований у журналі Epidemiology. Mednovosti.ru.