Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Навколоспортивні новини

4 червня, 2002 - 00:00

Іспанська збірна «усиновила» цуценя


У збірної Іспанії з футболу з’явився «пес полку». Футболісти «усиновили» корейського собаку і зробили його своїм талісманом на майбутньому Кубкові світу, повідомляє BBCRussian.com.

Собаку купив за 25 доларів один із іспанських журналістів, який не хотів, щоб пес потрапив до когось із корейців на стіл. Знімальна група працювала на одному з ринків міста Ульсана, поблизу якого тренується збірна Іспанії. Талісман назвали Камачиним. Це зменшувальна форма від прізвища головного тренера збірної Іспанії Хосе Антоніо Камачо.

Природно, що, вручивши подарунок, журналісти спитали тренера, що він думає про корейську традицію їсти цуценят, які досягли п’ятимісячного віку. Тренер, гладячи собаку, який влаштувався в нього на руках, відповів ухильно: «Ми, наприклад, їмо равликів. У різних країнах часом дуже дивні звичаї».

ФІФА та собаки

У листопаді минулого року між ФІФА та Південною Кореєю вибухнув скандал, коли Зепп Блаттер, керівник світового футболу, звернувся із закликом до свого заступника, керівника футбольної асоціації Південної Кореї з вимогою заборонити в Кореї на час чемпіонату світу їсти собак. Той гнівно відкинув заклик Блаттера.

На час Олімпіади 1988 року в Південній Кореї було заборонено продавати страви з собак у ресторанах, однак багато корейців практично не уявляють собі життя без гострого собачого супу, який їм особливо приємно їсти під час спекотного літа. На думку корейців, м’ясо собаки додає людині сили й поліпшує здоров’я.

Раніше живих собак, з яких готували різні страви, підвішували на гаки й били палицями, щоб м’ясо пом’якшало. Тепер ці методи заборонено: собак убивають електрошоком.

Однак ФІФА і товариства захисту тварин вважають, що жорстоке поводження з тваринами досі є повсякденною практикою.

Власники ресторацій, де подають страви з собачого м’яса, також виступають проти жорстокого поводження з собаками, але не вбачають нічого поганого у вживанні собак у їжу. «Це одна з особливостей національної кухні. Корейці й надалі харчуватимуться собаками, не звертаючи увагу на те, що думають про це в інших країнах», — сказав Парк Сеохо, власник одного з таких ресторанів.

Газета: 
Рубрика: