Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Найбезглуздіші висловлюванн я начальників

13 серпня, 2003 - 00:00


Експерт з управління персоналом Джефф Уоріо зібрав цілу колекцію безглуздих вказівок, які найчастіше дають менеджери своїм підлеглим. Список складено на основі листів ображених підлеглих, які він регулярно отримує впродовж останніх трьох років.

«Зроби це!»

Підлеглі й так здогадуються, що завдання начальника потрібно виконати. Однак використання такої фрази страшенно шкодить справі: кажучи так, начальник показує, що сприймає підлеглого, як розмовляючого собаку, якому потрібно подавати короткі та чіткі накази. У переважній більшості випадків підлеглі почуваються ображеними.

«Ти повинен працювати краще, а не наполегливіше»

Цілковитий абсурд. Робота вимагає обох якостей. Віддаючи подібний наказ, менеджер розписується у власній некомпетентності, оскільки не може пояснити — чого ж він конкретно чекає.

«Ти діяв безглуздо!»

Підлеглий справді міг діяти безрозсудно, і йому потрібно на це вказати. Однак саме менеджер несе відповідальність за підготовку та навчання своїх співробітників, за отримання ними точних завдань і за контроль над тим, що вони роблять. Ніхто і ніколи не знімав із керівника обов’язку пояснювати свої накази і розробляти детальні плани, якщо це, звісно, потрібно. Хороший менеджер також не дає права на самостійні дії співробітникам, які не мають достатньої кваліфікації. Отже, хто діяв безглуздо?

«Я не хочу чути жодних вибачень!»

Іноді вибачення й не потрібні. Однак підлеглий має право пояснити своєму керівникові причини своїх дій. Якщо менеджер звертається до співробітників, які завинили, таким чином, це означає, що він розуміє, що значна частина провини за те, що сталося, лежить і на ньому. Однак він не готовий бути чесним перед собою і своїм підлеглим.

«Ти маєш бути щасливим, що я тебе не звільняю!»

Або звільняй, якщо підлеглий заслужив звільнення, або не звільняй, якщо провина невелика. Після таких фраз співробітник зазвичай починає шукати іншу роботу і не може працювати нормально. Людина не може довго перебувати в ситуації, коли її доля знаходиться в руках начальника-самодура.

«Я весь час стежу (варіант — стежитиму) за тобою!»

Начальник — не шпигун, не наглядач і не прокурор. Хороший керівник прагне створити умови, в яких підлеглі могли б працювати продуктивно, не потребуючи стеження й тотального контролю. Крім того, хороший менеджер створює атмосферу прозорості та відвертості, коли добре видно всі успіхи та всі невдачі його співробітників. Стеження в цій системі є безглуздим. Якщо менеджер погрожує співробітнику, що стежитиме за ним, це означає, що раніше він абсолютно не контролював дії підлеглих і, ймовірно, не робитиме цього й у майбутньому. На трудову дисципліну подібні заяви впливають вкрай негативно.

«Я плачу тобі не за те, що ти думаєш»

Мається на увазі, що лише начальник має право думати в цьому колективі. Подібні заяви принизливі та небезпечні для самого начальника. У майбутньому він не зможе розраховувати на поради та консультації своїх підлеглих. У цих умовах ризик здійснення фатальної помилки набагато зростає.

За матеріалами korrespondent.net підготував Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: