Фільми «Горбата гора» Енга Лі та римейк Пітера Джексона «Кінг Конг» опинився у списку 10 найкращих фільмів, обраних впливовим Американським інститутом кіно (AFI).
Члени журі, до якого входять критики, режисери та продюсери, не обирають один найкращий фільм. Замість цього вони називають 10 визначних картин і розставляють їх у списку за алфавітом.
Цього року фільму «Горбата гора» передрікають можливу перемогу в конкурсі на «Оскар» — у картині Хіт Леджер та Джейк Джілленхал грають коханців. У основу фільму покладено розповідь Анні Проулкс про двох закоханих ковбоїв, історія стосунків яких нараховує 20 років. На 62 му Міжнародному кінофестивалі у Венеції «Горбата гора» отримала головний приз — «Золотого Лева». Кілька років тому Енг Лі створив фільм, що отримав «Оскара», — «Тигр крадеться, дракон ховається».
Також серед найбільш визначних фільмів 2005 року, на думку AFI, «40 річний і незайманий», «Капоте»,режисерський дебют сценариста Пола Хеггіса «Зіткнення», «На добраніч і хай щастить» Джорджа Клуні, «Мюнхен» Спілберга, «Сіріана» та «Кальмар і кит», повідомляє NEWSru.com iз посиланням на Reuters.
Треба відзначити, що Філіпа Сеймура Хоффмана також називають одним iз претендентів на «Оскар» за роль у картині «Капоте», де він грає письменника гомосексуальної орієнтації Трумена Капоте.
Напередодні лауреатів своєї премії назвало Нью-йоркське товариство кінокритиків. Найкращим фільмом за підсумками 2005 року було визнано комедію «Кальмар і кит» Ноя Бамбака. Філіп Сеймур Хоффман отримав премію за роль у фільмі «Капоте». Кращою актрисою стала Кейра Найтлі за роль у фільмі «Гордість і упередження». Найкращими акторами другого плану названі Олівер Платт та Емі Адамс. Найкращим режисером кінокритики вважають Фернандо Мейрельєса, який зняв фільм «Відданий садівник».
Одну з найбільш очікуваних прем’єр грудня — картину Стівена Спілберга «Мюнхен» — відзначено AFI. Вона виходить 23 грудня. Спілберг навмисне не став проводити дорогих рекламних кампаній, які зазвичай супроводжують вихід фільму відомого режисера.
У інтерв’ю журналу Time режисер зазначив, що він не думає, що книга або будь-який витвір мистецтва може на цей час вирішити проблему миру на Близькому Сході, однак спробувати зробити це усе ж варто.
Картина розповідає про історію помсти Iзраїлю за трагічний інцидент на Олімпіаді 1972 року, коли члени палестинського угруповання «Чорний вересень» розстріляли 11 ізраїльських спортсменів. Фільм про те, як агент ізраїльської розвідки, якого грає Ерік Бана, по всьому світі вистежує виконавців цієї акції. Основою для сценарію стала книжка Джорджа Джонаса «Відплата».
Iзраїль формально не визнав провину за розстріли, розставлені підривні міни, пастки та прикордонні рейди, за допомогою яких було вбито 10 палестинців, із групи «Чорний вересень», які здійснили теракт в Олімпійському селі в Мюнхені. У ході кампанії у 1973 році в Норвегії було убито марокканського офіціанта, якого помилково прийняли за лідера «Чорного вересня». Шість членів ізраїльської ударної групи постали перед судом за обвинуваченням у вбивстві. Зрештою Iзраїль виплатив компенсацію родині жертви.
Бюджет фільму становив близько 70 млн. доларів. Сам Спілберг зараз говорить, що він пишається тим фактом, що «Мюнхен» не демонізує ні ізраїльську, ні палестинську сторону. Режисер вважає, що головний ворог — це не палестинець або ізраїльтяни, а непримиренність.