Три місяці тому українські хокейні вболівальники переживали двоякі відчуття: київський «Сокіл» на мінорній ноті завершив виступ у білоруській першості, але тим часом ЗМІ протрубили про створення в Україні нового клубу, націленого на виступи в Континентальній хокейній лізі (КХЛ). Незабаром його керівництво відрапортувало, що київського «Будівельника» прийняли до найсильнішої в Європі хокейної ліги.
Почався пошук головного тренера команди, його помічників і комплектація команди. Оперативно було укладено контракт із чеським фахівцем Йозефом Яндачем. Із Дмитром Христичем, який разом із Юрієм Шундровим стали його асистентами, вони навіть встигли обговорити програму передсезонної підготовки команди. А який ажіотаж був у ЗМІ з нагоди повернення на Батьківщину цілої гвардії гравців збірної України, приїзду російських і чеських легіонерів! Гравцями «Будівельника» стали: капітан національної команди Вадим Шахрайчук, голкіпер Костянтин Симчук, а також Сергій Варламов, Андрій Срюбко, Олег Тимченко, Віталій Люткевич, Олександр Матерухін і Геннадій Разін. Також під знамена київського клубу були покликані російські хокеїсти. Це трійка нападу фіналіста Кубка Гагаріна — ХК МВС: Павло Воробйов, Євген Федоров, Олексій Тертишний. Крім цього, в команді перебували четверо чеських гравців: Леош Чермак, Томаш Куделка, Петро Грегорек і Петро Вампола. Двоє останніх, до речі, новоспечені чемпіони світу. Активні переговори велися ще з двома українськими хокеїстами — форвардом челябінського «Трактора» Костянтином Касянчуком і захисником московського «Динамо» Олексієм Житником.
Але, як виявилось, радість і керівництва, і, в першу чергу, шанувальників хокею була передчасною. Континентальна хокейна ліга офіційно повідомила про те, що хокейний клуб «Будівельник» не братиме участі в Чемпіонаті КХЛ у сезоні 2010/11. 25 червня президент клубу Богдан Гулямов і генеральний менеджер Олег Купріянов на спеціально проведеній прес-конференції оголосили про відмову від вступу до Ліги через відсутність відповідної критеріям КХЛ льодової споруди й перспектив її будівництва в близькому майбутньому. Сам же клуб припиняє своє існування, не зігравши в своїй короткій історії жодного матчу. «Єдина льодова арена України, яка могла приймати матчі рівня Континентальної хокейної ліги, — Палац спорту, закривається на довгостроковий ремонт. Це робить неможливою участь «Будівельника» в другому по силі клубному чемпіонаті світу. Керівництво клубу змушене йти на згортання проекту», — говорять у прес-службі клубу.
Виходить, вся заковика в київському Палаці спорту. Ремонтні роботи повинні були початися там ще місяць тому, але й досі ніхто навіть молотком не стукнув. Усі борються за якісь міфічні бюджетні гроші, за право їх «освоювати». У цій боротьбі бере участь і Міністерство в справах сім’ї, молоді та спорту, і Федерація хокею України, і структура, відповідальна за проведення хокейного ЧС у І Дивізіоні весною наступного року. Почалися відмови хокеїстів підписувати контракти, менеджери покидають «Будівельник». Загалом, обстановка сумна... Команді просто ніде грати. КХЛ зробила все можливе й неможливе, аби посприяти становленню українського клубу. Йому було надано допомогу і з розробкою бізнес-плану, і з запрошенням команди професійних хокейних менеджерів.
На сьогодні Кабміном прийнято рішення про те, що створюється нове державне підприємство «Палац спорту». Держава готуватиме його до реконструкції своїми силами. Керівництву ХК «Будівельник» місяць тому Фонд держмайна відмовив у тому, аби ми реконструювали його власним коштом. Тому, враховуючи, що навесні в Україні відбуватиметься чемпіонат світу, прийнято рішення, що держава впорається своїми силами. Відповідно, процедура ця займе значно більше часу... Керівництво клубу пропонувало Фонду держмайна схему, якою передбачено, що вкладені клубом у реконструкцію кошти були б зараховані в рахунок оренди. Але нею також було знехтувано. Тому можна сміливо сказати, що в кращому разі затіяна реконструкція закінчиться лише до Нового року.
Так, ситуація, звичайно, сумна. Київському вболівальникові цього року так і не судилося побачити хокей пристойного рівня. Але, гаразд, Бог з ним, із уболівальником. А що в цій ситуації робити гравцям, що вже встигли підписати контракти із клубом і спокійно проводять заслужену відпустку в сімейному колі? Метатися в пошуках нового роботодавця в надії влаштуватися хоч де-небудь? Безумовно, багато новоспечених гравців «Будівельника» без особливих проблем зможуть підшукати собі новий клуб або ж повернутися у свої колишні команди — гравцями такого рівня не розкидаються. Якщо раптом станеться диво, і команду таки допустять у КХЛ в наступному сезоні, із впевненістю можна сказати, що мало хто поїде до Києва після такого...