Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Низка сенсацій — закономірність?

9 вересня, 1998 - 00:00

I група. Уельс — Італія — 0:2, Білорусь — Данія — 0:0.

II група. Грузія — Албанія — 1:0, Греція — Словенія — 2:2, Норвегія — Латвія — 1:3.

III група. Фінляндія — Молдова — 3:2, Туреччина — Північна Ірландія — 3:0.

IV група. Україна — Росія — 3:2, Вірменія — Андорра — 3:1, Ісландія — Франція — 1:1.

V група. Швеція — Англія — 2:1, Болгарія — Польща — 0:3.

VI група. Кіпр — Іспанія — 3:2, Австрія — Ізраїль — 1:1.

VII група. Словаччина — Азербайджан — 3:0, Угорщина — Португалія — 1:3.

VIII група. Ірландія — Хорватія — 2:0, Македонія — Мальта — 4:0.

IX група. Литва — Шотландія — 0:0, Боснія — Естонія — 1:1, Фарери — Чехія — 0:1.

Перший тур відбіркових матчів чемпіонату Європи приніс ряд приголомшливих сенсацій. Найприємнішою для нас (хоч і не найгучнішою) стала нічия наших конкурентів за вихід до фіналу — французів — у Рейк’явіку зі збірною Ісландії. Чемпіони світу вийшли на поле майже повністю в тому ж складі, який два місяці тому добився найбільшого тріумфу. Ісландці розуміли, з ким мають справу, і побудували гру від оборони. Лише раз вони допустили промах, але до того часу господарі вже вели в рахунку. Нічия — 1:1, і втрата французами двох очок, на мій погляд, виводить збірну України в головні фаворити групи. А хто буде основним суперником нашої команди в боротьбі за перше місце, визначить матч 10 жовтня, коли росіяни в Москві зустрінуться із французами. Ідеальний для нас варіант — нічия. Нині формальними лідерами є вірмени, але вони обіграли слабку команду Андорри і навряд чи вклиняться в боротьбу «великої трійки». Утім, зовсім скидати їх із рахунку не можна. Пригадаємо хоча б їхню нічию з нашою збірною в Києві в червні минулого року.

Думається, передбачити, що норвежці поступляться в себе вдома збірній Латвії, не міг ніхто. Адже в Осло команда Норвегії не програвала вже сім років, зігравши 31 гру. Норвежці, безперечно, володіли перевагою, але м’ячі влітали в їхні ворота. Автором одного з них став гравець донецького «Шахтаря» Андрейс Штолцерс.

І в тому, що датчани не обіграли в Мінську білорусів велика заслуга трьох київських динамівців — Олександра Хацкевича, Валентина Белькевича й Володимира Маковського.

Громом серед ясного неба стала поразка іспанців — 2:3 на Кіпрі, а також погром, що вчинили поляки в Бургасі болгарам — 3:0. Отже, експериментальна збірна України не так уже й випадково поступилася польській команді в липні. Однак і це ще не всі несподіванки — тут і поразка англійців у Швеції, хорватів — в Ірландії. І домашні нічиї Греції зі Словенією, а Австрії — з Ізраїлем. Тільки гол Володимира Шміцера (за шість хвилин до кінця гри) дозволив чехам уникнути ганебної нічиєї з Фарерами.

Невже все змішалося в європейському футболі, й надходить час переоцінки цінностей?

Петро МАРУСЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: