Лені стала популярною, знявши фільм «Тріумф волі» про мітинг нацистської партії в Нюрнберзі 1934 року, а 1936 року зняла картину «Олімпія» про Берлінські Олімпійські ігри. Саме тому, що багато хто пов’язував її ім’я з ідеологією фашизму, в післявоєнній Німеччині Ріфеншталь потрапила до неофіційних чорних списків. Але Лені вижила.
Її нову стрічку демонструватиме франко-німецька телестанція Arte. Цей фільм Ріфеншталь різко контрастує зі знятими нею раніше шедеврами активної нацистської пропаганди. 45-хвилинна документальна стрічка розповідає про підводне життя в Індійському океані. Для зйомок фільму в період між 1974 і 2000 роками Ріфеншталь здійснила більше двох тисяч занурень, передає Telegraph . Незважаючи на її вік і серйозні травми, отримані 25 років тому під час катання на лижах, Ріфеншталь досі активно займається своїм хобі — дайвінгом. Вона заявила, що планує зануритись під воду практично відразу після дня народження, який святкуватиме 22 серпня. «Лише під водою я дійсно щаслива, — каже Ріфеншталь. — Біль минає, і я стаю іншою людиною. Навіть акули не можуть зупинити мене».
Репрезентуючи фільм, Лені Ріфеншталь висловила сподівання, що її робота змусить інакше подивитися на неї людей, які вважали її прихильником фашизму. Вона завжди відкидала чутки про те, що була членом нацистської партії, й говорила лише про суміш наївності та пристрасне бажання зняти хороший фільм. Після закінчення Другої світової війни Лені двічі поставала перед судом і двічі була виправдана. Однак за участь у пропаганді нацизму її засудили до чотирьох років ув’язнення.
«Знімаючи «Тріумф волі», я всього лише реалізовувала власні художні завдання зробити фільм, який не був би лише безглуздою кінохронікою. Я дуже страждала від нападів на мене. Знов і знов люди кривдили мене», — сказала Ріфеншталь у нещодавньому інтерв’ю.