Національний центр театрального мистецтва ім. Леся Курбаса запрошує на «Майстер-класи для молодих хореографів, режисерів та драматургів»
З 18 липня до 6 листопада відбудеться серія тренінгів, які проводитимуться польськими хореографами, режисерами та драматургами під егідою Театрального інституту ім. Збігнєва Рашевського (Варшава) в рамках польського президентства в Раді ЄС. Першим (18 липня) розпочнеться майстер-клас «Сучасний танець» для хореографів, який проводитимуть Лешек Бздил та Івона Ольшовська. Працюватимуть над виконавською технікою, майстерністю хореографа, діалогом партнерів у танці та пластичними елементами в танцювальному та драматичному театрі. А завершиться майстер-клас 31 липня перформансом «Spacer» І. Ольшовської.
Заняття з режисерської майстерності та драматургічна лабораторія відбуватимуться з 29 серпня по 11 вересня та з 24 жовтня по 6 листопада відповідно. До роботи в цих тренінгах із польської сторони залучені режисери Наталія Корчаковська та Павел Пассіні, драматурги Малгожата Сікорська-Міщук і Себастіян Маєвський. Взяти участь у цих майстер-класах може будь-хто, зацікавлений у здобутті нового досвіду та вдосконаленні майстерності. Для цього потрібно заповнити аплікаційну форму на сайті http://kurbas.org.ua/ не пізніше, ніж за 3 тижні до обраного майстер-класу. Перевага надається українським митцям віком до 35 років, які вже мають певний професійний досвід. Утім кожен майстер-клас завершуватиметься відкритим для всіх бажаючих показом, над яким митці працюватимуть протягом двох тижнів.
Так, у танцювальних майстер-класах візьмуть участь 15 молодих митців з усієї України (зокрема як «вільні слухачі»), відібраних куратором майстер-класу, українським продюсером та незалежним експертом (ним виступила Ольга Островерх, кандидат мистецтвознавства, фахівець із фламенко), на основі надісланих матеріалів. Рішення щодо участі ухвалювали спільно з польськими організаторами проекту. Перевагу надавали молодим претендентам (як правило, не старшим 35 років), що мають певний професійний досвід. Кожен з майстер-класів буде завершуватися презентацією результатів — серією відкритих показів.
Як зауважив Мацей Новак, директор Театрального інституту ім. З. Рашевського: «Театр для поляків став чимось більшим від історично-встановленого простору. Це пристрій для генерування енергії та ідей, які покликані зробити наше життя справедливішим та цікавішим. Театр, переставши бути притулком для ескапістів, тепер є певним чинником змін і в громадському, і в політичному житті, він провокує жваві публічні дискусії, й, оперуючи образами, які щодня привносяться в ЗМІ, перетворює їх на сучасний міф. У рамках цього проекту наші молоді театральні діячі хотіли б переконати своїх українських колег спробувати піти цим шляхом».
Для українських митців участь у такому проекті означає передусім шанс удосконалити свої професійні навички та безпосередньо ознайомитися з практикою сучасного польського театру. Мета проекту — започаткувати широку співпрацю між польськими та українськими театральними діячами, закласти основи для програм творчих резиденцій та створення театральної копродукції. Як зазначила директор Центру ім. Леся Курбаса Неллі Корнієнко: «Як би голосно це не лунало, але, як на мене, тільки духовно вільна людина спроможна пізнати сутність професії. Будь-якої! Поза цією свободою — усе є лише технології і симулякри». Проект фінансовано спільно з міністерством культури і національної спадщини Республіки Польща.