Комарі — вбивці
Донеччанам загрожує справжня небезпека: вони можуть заразитися цілою низкою інфекційних хвороб, якщо не вживатимуть елементарних заходів захисту від… комарів. З такою заявою днями виступила Донецька обласна санітарно-епідеміологічна станція, за даними якої цього літа в регіоні спостерігається безпрецедентно високе поширення кліщів, комарів і гризунів.
Як заявила заступник головного санітарного лікаря Донецької області Іраїда Сташенко, на сьогодні показники кількості гризунів і комах у Донецькій області місцями перевищують нормальні показники в 15 разів. При цьому основна їхня кількість сконцентрована саме в зоні відпочинку — Краснолиманському районі та Святогорську.
За словами працівників СЕС, проблеми з гризунами й комахами в регіоні з’явилися впродовж останніх 4 років — саме в цей час в області фактично перестали вживати необхідних профілактичних заходів для ліквідації цієї небезпеки. У результаті комахи розплодилися надмірно, й, за прогнозами фахівців, якщо спеціальної обробки місць їхнього скупчення як і раніше не буде, їхня чисельність у майбутньому лише зростатиме.
Що ж до захворювань, які переносять комахи, то їхній спектр є досить широким — від енцефаліту до малярії та простих інфекцій. Щороку в регіоні реєструється по декілька десятків сотень особливо небезпечних інфекційних захворювань, які передаються переносниками. Серед них найчастіше фіксується хвороба Лайма, що передається через укуси кліщів і викликає енцефаліт. Тільки цього року подібних випадків було вже 50, і всі вони пов’язані саме з укусами кліщів. До речі, перебіг хвороби Лайма завжди досить важкий, і якщо її не лікувати, вона може призвести до смерті. Ніякої профілактики й вакцини для неї теж немає, тому допомагає лише своєчасне виявлення й лікування зараження.
А загалом зі скаргами на укуси до лікарів цього року вже звернулося понад 800 донеччан. Ще більше людей щодня потерпають від укусів комарів, однак скарг на малярію поки не було ні в кого, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
У Херсонській області гадюка вкусила дитину
У Херсонській області в неділю від укусу каракурта постраждала жінка, а від укусу гадюки — хлопчик, повідомили Інтерфакс-Україна в управлінні з питань надзвичайних ситуацій обласної адміністрації в понеділок. Зокрема, в Каховську районну лікарню після укусу каракурта доставлено мешканку села Коробки, і школяр-мешканець Дудчан, цього ж району, потерпів від укусу гадюки. Стан обох потерпілих оцінюється як «середньої тяжкості». Як повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій обласної адміністрації, жінка була вкушена під час сільськогосподарських робіт у полі, хлопчик — під час відпочинку на березі Каховського магістрального каналу.
З початку року в Херсонській області від укусів каракуртів постраждало щонайменше 18 осіб. У 2006 році від укусів павуків постраждало 10 осіб. Найбільшу кількість укусів за останнє десятиріччя зафіксовано в 1997 році — постраждало 87 осіб, одна з яких загинула.
Каракурт — павук середньої величини (самиця 10-20 мм, самець 4-7 мм), чорний з червоними крапками на черевці. Улюблені місця проживання — полинова цілина, пустки, береги, схили ярів тощо. Отрута каракурта у 15 разів сильніша за отруту однієї з найстрашніших змій — гримучої змії.
Рівнинна степова гадюка — невелика змія завдовжки не більше 58 см, самиці часто більші за самців. Характерною ознакою виду є загострені бічні краї морди. Верхня частина тіла забарвлена у сірий колір з темним зигзагом. Найчастіше зустрічається у степу, на берегах водоймищ, у гущавині чагарників і на кам’янистих схилах. У всіх європейських країнах цей вид зазначається під охороною Бернської конвенції як такий, що перебуває під загрозою зникнення. Отрута степової гадюки може вбити людину, проте кількість смертних випадків після укусу дуже невелика. Найчастіше вкушений обходиться сильним болем.