Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Образи, позбавлені візуального шуму

У Києві представлено проект актуальних тенденцій, ретроспектив та надбань українських сучасних митців
28 березня, 2018 - 15:25

Масштабною виставкою «Більше ніж скульптура» у ART UKRAINE GALLERY Наталія Заболотна заявила про новий етап своєї діяльності арт-менеджера. Нагадаємо, створена нею ART UKRAINE GALLERY отримала прописку під дахом відомого ЦСМ М17. І відтепер розраховує стати одним із провідних українських арт-центрів.

Великий скульптурний салон живий! Це перше, що спадає на думку — варто сьогодні опинитися в Києві на вулиці Антоновича, в приміщенні ЦСМ М17. Від кількості скульптур та інсталяцій, вже відомих публіці, а також представлених у межах проекту «Більше ніж скульптура» ART UKRAINE GALLERY вперше, розбігаються очі й затоновує подих.

Майже чотири десятки найвідоміших і найепатажніших українських скульпторів, включно з Олександром Сухолітом, Саїдом Ахмаді, Віктором Сидоренком, Петром Гронським, Єгором Зігурою, Анатолієм Твердим та ін.

А також Роман Мінін, Антон Логов і навіть невгамовний Олександр Ляпін, що разом із фото та живописом тепер не без успіху обстоює ще й створення інсталяцій, — у ART UKRAINE GALLERY є на що подивитися. Особливий ажіотаж у відвідувачів викликають проекти Романа Мініна і Юлії Бєляєвої з використанням технології «доповненої реальності». За допомогою «віртуальних» скульптур Бєляєва привертає увагу до долі фактично знищеного «фарфорового» виробництва в Україні. «Ожививши» за допомогою спеціальної програми-додатку у смартфоні чорну, немов антрацит, статуетку «Чужого» Мінін «віртуалізує» буденність...

Як зазначають організатори виставки, «скульптура здатна відтворити образи, позбавлені візуального шуму. Це своєрідна деконструкція реальності до «чистої» форми, її сенсу, що може стати фундаментом у суспільстві, переповненого штучним та побутовим»...

— Це експериментальний проект, що має створити простір для дискусії, залучивши як митців, так і відвідувачів, — каже Дарина МОМОТ, співкуратор проекту.

Неймовірна кількість арт-зірок і промислові масштаби колективної експозиції робіт, — це ще не все, чим запам’ятовується «Більше ніж скульптура». Додамо до цього ще й враження від галасливого, такого, що наполовину складався з Vip-осіб, збудженого натовпу на відкритті. Плюс, загальну метушню і дуже творчу плутанину відкриття як-не-як. Плюс, цілий місячник «культурної програми», що нон-стопом супроводжує експозицію аж до її фіналу 7 квітня. У підсумку, ловимо себе на відчутті: авже ж, у М17, тобто в ART UKRAINE GALLERY, наче «реінкарнувало» все те, за що ми любили і водночас трохи лаяли «старий» «Мистецький Арсенал», часів Наталії Заболотної. І як же сильно, виявляється, ми за цим старим, скучили...

Мистецтво в руках пані Заболотної, і справді, завжди перетворюється на захоплююче шоу. На свято, яке завжди з тобою. Воно пузириться, немов бризки шампанського...

Нагадаємо, у листопаді 2016 р. майже відразу після свого програшу в конкурсі на посаду генерального директора «Мистецького Арсеналу», Н.Заболотна оголосила про відкриття своєї, приватної ART UKRAINE GALLERY в приміщенні, орендованому на вул. Грушевського. «Відносно недавно, власник М17 Андрій Адамовський передав мені в управління будівлю свого ЦСМ, — розповіла Наталя ЗАБОЛОТНА. — Щоб я могла тут організовувати виставки, без перепрофілювання Центру. Отже, нічого не закінчилося — всі тільки починається! Амбіційний проект «Більше ніж скульптура» — це заявка про наміри ART UKRAINE GALLERY. Відкинувши старе погане, але зберігши все хороше, ми з однодумцями повертаємося на «велику сцену». Новим центром сучасного мистецтва Києва, я впевнена, дуже скоро стане наш ЦСМ на Антоновича».

Плани амбітні, а чи вдасться пані Наталі зрушити маленький світ українського сучасного арт-мистецтва — покаже тільки час.

Ганна ПАРОВАТКІНА. Фото надані організаторами виставки
Газета: 
Рубрика: