Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ОРИГIНАЛИ

22 березня, 2006 - 00:00

Аргентинців попросили не їсти м’яса для користі батьківщини

Президент Аргентини Нестор Кіршнер ввів заборону на експорт яловичини і закликав націю відмовитися від її вживання, пише Lenta.ru з посиланням на газету The Washington Post. Таким чином він розраховує викликати надлишок цього м’яса на ринку, що сприятиме зниженню цін на нього та загальному скороченню інфляції. Інфляція є однією з головних проблем економіки Аргентини. У даний момент зростання цін становить 12% на рік, однак даний показник дуже не стабільний, багато хто в країні пам’ятає час, коли коробка молока могла подорожчати в два рази за день. Для Нестора Кіршнера це не перша спроба боротися з інфляцією за допомогою свідомої заборони споживання того чи іншого продукту. Минулого року сотні аргентинців дослухалися до заклику президента і бойкотували автозаправки Shell у розпал світової бензинової кризи. Проте у випадку з яловичиною економісти-аналітики поза і всередині країни прогнозують президенту невдачу. Справа в тому, що яловичина є одним із основних продуктів у раціоні аргентинців, її споживання на душу населення (300 кілограмів на рік) найвище у світі.

Піонера анабіозу підвів холодильник

Французького активіста заморожування після смерті Реймонда Мартіно було витягнуто з морозильної камери і кремовано, після того як через помилку електроніки температура у сховищі підвищилася на 45 градусів, пише Lenta.ru з посиланням на газету Guardian. Лікар Мартіно пропагував у Франції заморожування після смерті (яке також називають анабіозом, або крионікою) з 70-х років, відразу після того як ця практика з’явилася в Америці. Активісти крионіки вважають, що їхні тіла, які після смерті поміщають до спеціальних холодильників, колись зможуть оживити. На даний момент у різних інститутах світу заморожено більше 100 людських тіл.

Купивши замок у Луарі, Мартіно сконструював спеціальне сховище для свого тіла. Однак першою туди було вміщено його дружину, яка померла у 1984 році. Витрати на її утримання доктор покривав, проводячи платні екскурсії сховищем. У 2002 році лікар помер сам, і його син, Ремі Мартіно, виконуючи передсмертну волю батька, також помістив його в холодильник. Ремі протягом тривалого часу судився з французькою владою, яка забороняє зберігання трупів. Однак у лютому син Мартіно виявив, що через поломку електроніки температура у сховищі знизилася з -65 до -20 градусів, і тіла його батьків почали розкладатися. Йому довелося припинити зберігання тіл.

Фахівці з американських інститутів крионіки, де зародилася ця практика, висловили глибокий жаль з приводу втрати тіла лікаря Мартіно.

Мусульманкам зшили одяг для стрибків

Дизайнери фірми Nike за сприяння мусульманських жінок із табору сомалійських біженців розробили спеціальний спортивний одяг для мусульманських жінок, повідомляє Lenta.ru з посиланням на The New York Times. Nike прийняла рішення поставити біженцям гуманітарну допомогу у вигляді «спортивних хиджабів» після того, як дізналася про поголовне захоплення волейболом серед мусульманок, які живуть у таборі. Табір сомалійських біженців у північно-східній Кенії з’явився на початку 1990-х років, коли в ході війни в Сомалі туди евакуйовувалося близько 127 000 людей. Відтоді біженці проживають у таборі під патронатом ООН і не мають наміру повертатися на батьківщину. Жінки в таборі — мусульманки, вони починають носити хиджаб із семи років, більшу частину часу вони проводять за домашньою роботою та вихованням дітей. Однак останнім часом серед жіночого населення табору, незважаючи на засудження мусульманських авторитетів, поширилося захоплення волейболом, який фактично є єдиною розвагою для жінок, і навіть було сформовано волейбольну команду.

Газета: 
Рубрика: