Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Пам’ятний діамант»

Нині у країнах Європи та Японії стали популярні «переносні могили»
1 листопада, 2006 - 00:00
БАЖАЄТЕ ПІСЛЯ СМЕРТІ ПЕРЕТВОРИТИСЯ НА ДІАМАНТ?

Той, хто навіть після смерті хоче весь час залишатися поруч із близькою людиною, може заздалегідь потурбуватися про нову форму поховання, пише inopressa.ru. Тепер у Австрії прах померлої людини можна перетворити на діамант «вмонтований» у каблучку, сережки чи кулон. Після своєї появи на ринку «переносна могила» відразу стала фаворитом: на сьогодні в Австрії родичі дев’яти померлих уже отримали «пам’ятні діаманти», ще два алмази перебувають у стадії виготовлення, говорить Андреас Вампль, австрійський представник швейцарської фірми Algordanza GmbH. І «на кожне отримане замовлення припадає десять прижиттєвих договорів із тими, хто після смерті хоче, щоб його прах перетворився на діамант».

«Перетворитися на діамант — це здорово, — вважає Вампль. — Відгуки лише позитивні». Більшість родичів вважають за краще мати діамант у каблучці. «Багато які вдови прохають переплавити обручку померлого, щоб вставити в неї діамант», — розповідає Вампль. Але популярністю користуються й кулони. У будь-якому випадкові, діамант завжди з тобою. «Моя мати бере каблучку з собою у відпустку і розмовляє з нею», — ділиться своїми враженнями чоловік, який декілька років тому кремував свого покійного батька і замовив із його праху діамант.

Для діаманта досить лише 500 грамів праху — в середньому від людини залишається два з половиною кілограми попелу. Однак величина діаманта залежить не від маси, а від тривалості його росту: коштовний камінь за умов високого тиску та високої температури все одно збільшується повільно. Маленькі алмази (0,4 карата) коштують від 4600 євро, великі (до 1 карата) — приблизно 13 тисяч євро. У дану ціну входить усе — аж до доставки з Відня і назад. Та частина праху, яка не пішла на виготовлення алмаза, може бути похована в урні.

Смоли, якими просякнуто легені тих, хто палить, або штучні кульшові суглоби не можуть надати коштовному каменеві додаткового блиску. «Ми екстрагуємо з попелу вуглець, сторонні включення залишаються у праху», — пояснює Вампль. Колір каменю варіюється від прозорого до сліпучо блакитного — який відтінок вийде на виході, залежить від «індивідуального складу хімічних елементів людини».

Фірма Algordanza — один із небагатьох у світі виробників «пам’ятних діамантів», але єдине підприємство, яке працює виключно з людським прахом. Лабораторію з вирощування алмазів розташовано у швейцарському місті Курей. Прах сюди надходить з усього світу. Минулого року тут було вирощено 600 алмазів, левова частка замовлень надійшла з Японії, де кремується 99,9% померлих. Буває, що діамант виявляється предметом спору спадкоємців. Що стосується його фізичних властивостей, то, за словами Вампля, «пам’ятний діамант» практично ідентичний каменю, який виріс за природних умов.

Газета: 
Рубрика: