Учені запропонували ще один аналог рідким парфумам: тепер, щоб виділяти парфумований аромат, досить проковтнути капсулу. Через деякий час ви почнете пахнути: за словами винахідників, пігулки дозволять шкірі виділяти генетично неповторний запах. Але чи не спричинять диво-пігулки алергію? І який «внесок» в аромат зробить наше тіло?
Древні жерці кадили фіміам — ароматний дим пахучих трав, суміш смол й олій втішала богів. Багаті древні єгиптяни викладали ароматний віск на маківку — він під пекучим сонцем плавився і виділяв стійкий аромат. Єгиптяни вірили, що боги прихильні до тих, хто приємно пахне.
Жінки в Індії докладали особливих зусиль в ароматизації: вони годинами лежали у ваннах з ароматичними оліями, а потім ще й натиралися оліями рожевого дерева або туберози. Китаянки віддавали перевагу екстракту жасмину, настоянкам гліцинії і фіалки. У Японії панянки використовували і продовжують використовувати саше — пакетики із запашними речовинами.
Парфуми, схожі на ті, до яких ми сьогодні звикли, з’явилися в Грасі в XVI столітті: з винаходом дистиляції в парфуми почали додавати спирт. До XIX століття найчастіше використовувалися натуральні, тваринні й рослинні компоненти. З настанням XX століття популярності набувають штучні добавки — вони істотно розширили палітру ароматів парфюмерів.
Сухі парфуми, ароматичні олії, туалетна вода, парфумована жуйка й навіть годинник, антивікові парфуми, — вся ця краса з’явилася з часом і покликана була замінити рідкі парфуми. Прихільників парфумів вони не зворушили. Здивувати попередників-винахідників вирішили науковці, які почали працювати над створенням арома-пігулок. Вони обіцяють, що пахуча капсула, вкрита желатиновою оболонкою, після розчинення в травному тракті виділятиме молекули через пори шкіри: ви пітнієте і пахнете.
І, мабуть, чим активніше ви пітнієте, чим вищою стає температура вашого тіла, тим активніше ви пахнете. Шкіра, за словами вчених, стане платформою, своєрідним пульверизатором, що виділятиме аромат пігулки, яку ви проковтнули.
Дату випуску перших таблетованих парфумів їх винахідники наразі не розголошують.