Г оворять, що зрозуміти музику відразу — неможливо. До неї потрібно спочатку звикнути. Так, Ерік Айгнер й Олександр Поправка вирішили влаштувати 5 листопада безпрецедентну для України акцію — безперервний музичний марафон за назвою «44». Протягом 44-х годин 44 учасники виконають 44-хвилинні програми в столичному арт-клубі «44». До втілення ідеї про марафон по- німецьки педантичний пан Ерік ішов послідовно, вирішивши присвятити цю акцію третій річниці створення клубу, власником якого він є.
З вечора 5 до 7 листопада на сцені один колектив змінюватиметься іншим. У режимі «non-stop» також працюватиме й експертна група, що представляє «Книгу рекордів України», яка фіксуватиме чергове українське досягнення. Адже досі ніхто в Україні подібних акцій не ініціював. До речі, даний рекорд стане другим у списку музичних рекордів України. Досі у вітчизняній Книзі рекордів фігурувала лише співачка Руслана — за найбільшу кількість проданих музичних записів в Україні.
У марафоні візьмуть участь музичні колективи з різних куточків країни, а також групи з Франції та Росії. У списку колективів — 99 відсотків тих, хто вже коли-небудь виступав у стінах «44». Серед них «№482» (Одеса), народжені в Києві «Врачи из Алма-Аты», добре відомі «Гайдамаки», «Чорнобривці» (Харків), Scenic Railway (Франція), «Бритва Окама» (Росія). Відкриють музичний non-stop 5 листопада музиканти «Грін грей», а закриє й підіб’є підсумки 7 листопада команда «Воплі Відоплясова». Ці дві групи, на відміну від усіх інших команд, вибирали поза жеребом. А взагалі, про своє бажання стати причетними до встановлення рекорду заявили 80 музичних колективів. Однак організатори сейшена не стали порушувати магію числа «44», подавши надію, що у пана Еріка є ще один клуб — «111». І якщо коли-небудь щось подібне відбуватиметься й у тому клубі, то число учасників збільшиться відповідно. Тим більше, що наступного року передбачається проведення фестивалю в статусі міжнародного. Але до цього, вже до грудня планується випустити перший музичний збірник «44», до якого увійдуть музичні композиції кращих груп, багато з яких буде випущено вперше.
А проте, як відомо, говорити про музику — все одно що танцювати про архітектуру. Тому в цьому випадку рекомендується все ж таки один раз почути... вживу.