Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Підемо в кіно?

14 березня, 2006 - 00:00

Традиція ходити на побачення в кіно знову стає популярною. Щоправда, раніше це було справою буденною: до кінотеатру бігали ледве не щодня, а у вихідні — так точно. Як кажуть: «дешево і сердито». Зараз же похід у кіно перетворився на своєрідне маленьке свято, яке вимагає певних капіталовкладень. Адже не кожен хлопець може дозволити собі щотижня водити дівчину на якусь новинку сучасного кінематографа. Хоч, звичайно, все залежить від того, які у дівчини запити. Один і той самий фільм можна подивитися за абсолютно різні суми, — залежно від того, який кінотеатр обрати.

Куди?

Зараз у Києві близько сорока кінотеатрів. Умовно їх можна поділити на три категорії. Кінотеатри першого класу, обладнані сучасними технологіями, які мають кілька залів, кафе та повний розважальний комплекс — від ігрових автоматів до більярда. Сюди можна приходити зранку, розважати себе переглядом фільмів та різноманітними іграми, а вночі, не виходячи з будівлі, потрапити на дискотеку. Наступна категорія — це кінотеатри середнього рівня. Тут, можливо, в більярд і не пограєш, але кіно можна подивитися у досить якісному вигляді. І останні — маленькі кінотеатри, які залишилися з радянських часів. Тут показують старі фільми, на поганому екрані та у поганій якості, але за дуже смішні гроші.

За скiльки?

Безперечно, у кінотеатрах першого класу ціни на фільми набагато вищі. У деяких за один квиток можна віддати до 55 гривень. Хоч за 10 гривень сюди теж можна увійти. Щоправда, у буденний день, зранку, не на кращі місця і, звичайно, не на прем’єру. Але справжнього кіномана це зупиняти не повинно. Крім того, практично у всіх кінотеатрах існують знижки для дітей, студентів та пенсіонерів. Але теж на певні сеанси. Наприклад, у мережі кінотеатрів «Батерфляй» вартість квитка за студентським — 10 гривень. У «Київській Русі», пред’явивши студентський, ви просто отримаєте 25% знижку від вартості квитка. І ще: практично у всіх кінотеатрах діють хороші знижки для власників міжнародної студентської картки ISIK. Ще один недорогий спосіб подивитися фільм і добре провести час — піти на нічний показ. Наприклад, у «Жовтні» за ніч можна подивитися три фільми всього за 30 гривень.

Що?

Репертуар наших кінотеатрів найрізноманітніший: від жахів, трилерів та бойовиків (яких, до речі, більшість) до анімаційних фільмів для всієї сім’ї. Фільми представлені на будь- який смак, так що з вибором, що саме дивитися, проблем бути не повинно. Щоправда, є досить рідкісні фільми, які показує лише один кінотеатр у місті. Наприклад, «Розпусник» ітиме тільки в кінотеатрі «Київ». Часто такі покази влаштовує «Жовтень» та Будинок кіно.

Інна КОЗІЙ, спеціально для «Дня»
Газета: 
Рубрика: