Чергової відпустки чекаєш-чекаєш, а вона завжди приходить несподівано. Час уже хапати валізи й бігти до аеропорту, але виявляється, що й те забули, й це не передбачили. Що ж потрібно пам’ятати, аби довгоочікуваний відпочинок не завдав шкоди здоров’ю та пройшов без пригод, питають izvestia.ru. Якщо невгамовний характер туриста занесе вас у нетрі або, навпаки, на кращі курорти цивілізації, там потрібних ліків може або не виявитися, або вони будуть вам недоступні. Отже мінімальна аптечка відпускника має містити:
Антибіотики брати з собою марно, адже подібні недуги без лікаря лікувати не можна, а він випише вам зовсім не те, що застосовуємо ми. Крім ліків, не забудьте засоби для захисту від комах: креми-репеленти, фумігатор, гель або мазь від свербежу після укусу. Пам’ятайте, що до багатьох країн ввозити ліки в непочатих упаковках заборонено — розкрийте упаковки і витягніть по одній таблетці або капсулі. Так ви зможете довести, що ліки для себе, а не для перепродажу. Все це запакуйте в надійну сумочку, або косметичку так, аби до неї не залізла дитина...
У європейських країнах, як правило, вода цілком придатна й у водопроводі. Однак, аби уникнути зайвого ризику, в країнах екзотичних (Азія, Латинська Америка і, звісно, Африка) неодмінно пийте воду лише з пляшок, або кип’ячену! І фрукти, куплені в магазині або на ринку, мийте тільки нею.
Стосовно басейнів готелів, починаючи з трьох зірок і нижче, можуть виникнути питання. Щоб уникнути негараздів, суворо забороняйте дітям ковтати воду під час купання та пірнання.
У спекотних країнах категорично уникайте купання в прісноводних водоймах і річках — там може бути все що завгодно, починаючи від невідомих нам хижих риб, змій, комах і закінчуючи незвичайними паразитами й мікробами.
Харчування на відпочинку — окрема пісня. Не варто їсти: готові салати, особливо якщо в них перемішані сирі та варені продукти; екзотичні страви, які ви ніколи не куштували; гострі соуси; дуже пересмажені страви; морепродукти, якщо вони мають несвіжий вигляд і сильний запах; десерти з жирним кремом, дуже багато морозива.
Краще вибирати: молочнокислі продукти, свіжі овочі а-ля натюрель, які можна самим порізати й залити заправкою, краще масляно-оцтовою, ніж майонезом; відварні, печені й тушковані м’ясо та рибу з відповідним гарніром; фруктові десерти без крему або муси.