Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Подолання

«Залізні люди» приходять на допомогу хворим дітям
1 березня, 2006 - 00:00
ЖОНГЛЕРИ КОРИСТУВАЛИСЯ ОСОБЛИВОЮ ПРИХИЛЬНІСТЮ ГЛЯДАЧІВ / ДМИТРО ХАЛАДЖІ ВЗЯВ «ЧЕРГОВУ ВАГУ»

Шоу під незвичайною назвою «Ironman» («Залізна людина») було представлено в Донецьку. У ньому взяли участь актори театру «Різома», які демонстрували унікальні можливості людського тіла. Організатор — абсолютна олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики Лілія Подкопаєва. За словами самої Подкопаєвої, одним із головних завдань шоу був збір коштів для найбільшого в Україні спеціалізованого дитячого будинку, де утримуються ВIЛ-інфіковані діти. Цей будинок розташований у м. Макіївка Донецької області, і зараз там виховують 87 дітей, заражених ВIЛ, віком від 2 місяців до 10 років.

«Ironman» є першою в Україні спорт-шоу-виставою (так визначив жанр керівник театру «Різома» Анатолій Залевський), унікальність якої полягає відразу в кількох аспектах. Передусім, у ході двогодинної вистави перед приголомшеними глядачами виступило ціле сузір’я лауреатів найпрестижніших світових змагань — люди зі справді рідкісними талантами. Так, окрім силача Дмитра Халаджі, який, наприклад, однією рукою вільно грається пудовою гирею, зав’язує у вузол стальні прути і рве голими руками листи металу, перед донеччанами виступили й спортсмени з унікальними гімнастичними здібностями, які демонстрували чудеса сили, гнучкості та пластики. Серед них можна відзначити переможницю світових конкурсів Наталію Василюк, лауреатів міжнародних змагань братів Ірошникових, а також самого керівника театру «Різома» Анатолія Залевського. Показово, що в ході шоу глядачам було представлено номери місцевих, донбаських спортивних і танцювальних колективів, які в загальному контексті вистави виглядали на пристойному рівні. Крім того, унікальними були й незвичайні рухомі металеві декорації, а також «живий звук» — гра на барабанах під час найвідповідальніших і складних номерів.

Часом здавалося, що все, що демонструють герої на сцені, — якась дивна деформація реальності, тому що насправді так бути просто не може. Ну не може людина звичайного зросту і статури бути настільки гнучкою, щоб спокійно і ніби навіть без особливих зусиль прослизати між метровими перекладинами залізного куба, при цьому не чіпаючи їх. Неможливо зрозуміти, як може дорослий чоловік триматися в повітрі, та ще й виконувати складні гімнастичні фігури, вчепившись лише … за волосся своєї партнерки, яка розгойдується на тонкому тросі. Більш того, просто неймовірно, як може витримати звичайнісінька на вигляд людина (нехай навіть і загальновизнаний світовий силач), коли йому на спину кладуть стос будівельних дошок і величезний камінь зверху, а потім ще й прямо на його спині цей камінь розбивають кувалдами кілька дужих молодців.

Цей список дивовижного і незбагненного можна перелічувати до нескінченності. Однак для артистів «Різоми» все це, схоже, звичайнісіньке явище. Утім, самі ж актори в один голос стверджують, що спортивні рекорди — для них дрібниці, головне — не досягнення, а милосердя, допомога тим, хто її так потребує. Саме тому цю виставу було присвячено ВIЛ інфікованим дітям Донеччини, яких не просто запросили на виставу, але й максимально обдарували всім необхідним. Незадовго до вистави Донецький обласний спеціалізований дитячий будинок для ВIЛ-інфікованих дітей з подарунками відвідала Лілія Подкопаєва, яка пообіцяла й надалі не оминати цю установу своєю увагою. «Для нас дуже важливо виступити для цих дітей. І якщо під час вистави в них на обличчях з’явиться хоч тінь радості, якщо вони почнуть усміхатися, значить ми виступаємо не даремно», — підкреслив перед самим початком шоу Дмитро Халаджі.

До речі, буквально напередодні Дмитру було вручено офіційний диплом Книги рекордів України, який підтверджує статус найсильнішої людини світу. Втім, богатир запевнив, що не має наміру зупинятися на досягнутому і найближчим часом планує поповнити список своїх рекордів. «Швидше за все, я спробую встановити рекорд у вправі «хрест» — це тест на абсолютну силу, утримування на витягнутих руках на мізинцях двох гир по 32 кг. І утримуватиму в «хресті» по дві гирі, тобто по 64 кг у кожній руці», — поділився Д. Халаджі планами з журналістами. Крім того, за його словами, уже влітку він має намір побити ще й рекорд давньогрецького силача — зробити цілих 70 кроків, тримаючи на плечах… величезного відгодованого бика. До речі, цей рекорд спортсмен збирається встановити саме в столиці шахтарського краю, присвятивши своє досягнення 70-річчю футбольного клубу «Шахтар».

Не збирається зупинятися на досягнутому й Лілія Подкопаєва. Посол доброї волі ООН із проблеми СНIДу та туберкульозу в найближчому майбутньому має намір провести серію благодійних акцій по всій Україні. Так, скоро щось подібне до вистави в Донецьку пройде і в Одеській області, що, як і Донбас, очолює першу п’ятірку неблагополучних щодо проблеми СНIДу регіонів нашої країни. Наступний День боротьби зі СНIДом спортсменка планує провести у Львові, де також буде влаштовано чергову адресну акцію благодійності.

Крім того, найближчим часом на знак турботи про здоров’я донеччан Лілія Подкопаєва спільно з Донецькою обласною радою планує створити в Донецькій області спеціальні школи гімнастики, в яких, можливо, викладатиме тренер самої олімпійської чемпіонки. При цьому спортсменка впевнена, що дефіциту учнів у цих школах не буде — навчання в них безкоштовне, і там з радістю приймуть будь- кого з бажаючих.

Ганна ХРИПУНКОВА, «День». Фото Олександра ХУДОТЕПЛОГО
Газета: 
Рубрика: