Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ПОГЛЯД

28 липня, 2009 - 00:00


«Живий камінь-2009»

Із 1 по 23 серпня у Черкасах вдруге відбуватиметься фестиваль скульптур. Він називається «Живий камінь». На форум приїдуть скульптори з усіх куточків України. Майстри витісуватимуть із каменю композицій на тему «Історія однієї любові», а ще черкащани матимуть змогу насолоджуватися співом найвідоміших бардів не тільки з України, а й із Росії та Грузії. Так, у «Літньому театрі» співатимуть Едуард Драч (Україна), Олег Мітяєв (Росія), ф’южн-гітарист Тимур Квітелашвілі (Грузія), а капельний секстет JAZZEX (Україна), виконавці Вадим Єгоров і Вєста Соляніна (Росія), дует «Простір музики» (Сергій Мороз та Ігор Якубовський) з Києва, російські співаки-барди Костянтин Тарасов, Галина Хомчик, Леонід Сергєєв, Олександр Городницький, Тимур Шов, екс-учасник гурту «Наутілус Помпіліус» В’ячеслав Бутусов, а також — харківський бард, актор «Театру 19» Сергій Бабкін.

Торік «Літній кінотеатр» не зміг розмістити всіх охочих побувати на «Співочих вечорах». Тоді вхід був безкоштовним. Цьогоріч квитки на виступи зірок будуть платними (25 гривень за концерт і 50 гривень — коли виступатиме Бутусов). Усі кошти, отримані за квитки, буде спрямовано на розвиток і підтримку парків міста. А для тих, хто не зможе потрапити в «літній театр», організатори фесту встановлять у парку великий екран, з якого можна буде спостерігати за виступами.


Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси


Молоко реабілітували

Випиваючи щодня склянку молока, ви на 15—20% скорочуєте небезпеку серцево-судинних захворювань, діабету та раку кишковика! Виявляється, ще корисніше запивати молоком підсмажену скориночку свіжого хліба. Пригадали дитинство золоте? Хоча впродовж останніх років 15-ти нам наполегливо втовкмачували в голови, що коров’яче молоко можна пити лише дітям, а для дорослих воно — справжня отрута, нагадують izvestia.ru. Ця гіпотеза базувалася на твердженнях двох вчених із Нової Зеландії й США. Один стверджував, що в молоці є шкідливий казеїн, який псує судини, другий — що молоко саме по собі є їжею для коров’ячих дітей, а дорослі особні в тваринному світі його не споживають, отже, й нам воно не потрібне (наче дорослим «особням» його хтось дасть!). До того ж, у більшості землян, мовляв, молоко просто не засвоюється, оскільки в їхньому організмі немає ферменту лактази, що розщеплює молочний цукор. Тому від молока в них здуття й пронос. І лише генетична мутація, що забезпечує виробництво цього ферменту, дозволяє європейцям пити молоко без страшних наслідків для здоров’я. А весь інший світ його на дух не виносить, обходячись кисломолочними продуктами.

Але вчені з британських університетів Редінга, Кардіффа й Брістоля вирішили все ж таки перевірити, що в цих твердженнях правда, а що зухвала брехня. Вони узагальнили дані 324 досліджень впливу молока на здоров’я й тривалість життя, а потім провели власні експерименти. І виявили, що молоко знижує небезпеку інфаркту й інсульту, ймовірність розвитку діабету, а також раку, особливо товстого кишковика.

Але так і не змогли домовитися, скільки ж молока треба випивати на день, щоб воно виявило свої лікувальні властивості. Із більшості джерел виходить, що треба пити не менш як півлітра на день. А учасник дослідження професор Пітер Елвуд експериментально довів, що для захисту серця вистачить і склянки на день... А ось індійські й німецькі дослідники незалежно один від одного відкрили, що в хрусткій скориночці свіжого хліба утворюються поєднання —антиоксиданти, які на 72% знижують ризик розвитку раку шлунка й кишковика. Звісно, ми й без них з дитинства знали: немає нічого смачнішого за окраєць свіжого хліба з холодненьким молочком. Але приємно, що наука це підтвердила, додавши, щоправда: молоко все ж таки краще пити пастеризоване й з низьким вмістом жиру.


Тетяна БАТЕНЬОВА


Символ мудрості з нами!

Сова зазвичай зустрічається в лісах, садах, парках, лісосмугах. Однак у самісінькому центрі Дніпропетровська на подвір’ї галасливого навчального закладу Національного гірничого університету несподівано оселилося відразу три цих птаха. В усякому разі, саме стільки їх ось уже кілька днів можна побачити на розлогих кронах вікових дерев закладу. Птахи мало зважають на людей, що купчаться довкола, задираючи голови. Нічні красуні небалакучі. Їх не лякає ні метушня, ні клацання фотоапарата. Нерухомо сидять вони на облюбованих місцях і, мабуть, думають про вічність. Чим привабив вухатих гірничий університет — незрозуміло. Сови здавна вважаються символом мудрості. Можливо, тому й розмістилися ці птахи поближче до храму науки саме напередодні святкування 110-річчя. Урочистості призначені на вересень, а живі символи вже зустрічають сьогоднішніх гостей з височини століть.


Ірина Соболь, Дніпропетровськ

 

 

 

 

 

Газета: 
Рубрика: