Як повідомив ректор університету економіки і права Анатолій Задоя, за рік та кілька місяців існування Польсько-українського центру досягнуто значного розширення ділових контактів між підприємцями двох країн, не в останню чергу завдяки відкриттю iнтернет-порталу, що містить докладну інформацію про економіку й законодавство двох країн, аж до того як «укласти договір та зручніше проїхати до будь-якого міста чи регіону». «Ми створюємо, — сказав А. Задоя, — спільний україно- польський інформаційний простір». Крім того, університет регулярно отримує польську пресу, зайнявся створенням польської бібліотеки, а два фахівці зі ступенем кандидатів наук викладають студентам польську мову.
У контакті з університетом та іншими вищими навчальними закладами, де вивчають польську мову, працює й одне із найактивніших в Україні місцеве відділення Союзу поляків. Його голова Роксолана Патриціо особливо відзначила турботу про співвітчизників президента О. Квасневського, після візиту якого до Дніпропетровська в центрі міста купили приміщення для Будинку польського. Президент подарував громаді, в якій нараховується 300 осіб, телевізор та супутникову антену, щоб місцеві поляки, багатьом із яких складно виписувати з Польщі пресу, могли чути «слово польське». Проте, польською мовою в Дніпропетровську, зі слів Р. Патриціо, цікавляться не тільки етнічні поляки. У місті вже шість років існує суботньо-недільна школа, на заняття до якої ходять діти і дорослі різних національностей. У зв’язку з цим вчителю з Польщі, професору Юзефу Якубчику, зауважив голова громади, вже давно потрібні кваліфіковані помічники. Назріла й гостра потреба в створенні при Будинку польському власної бібліотеки, а також розширенні мережі гуртків для молоді, яка цікавиться польською культурою.
І все ж, незважаючи на успішний розвиток польської культури і національного життя діаспори в Дніпропетровську, представників Союзу поляків вельми засмучує ситуація, що склалася навколо єдиного в місті католицького костелу. Питання про його повернення, незважаючи на тривале листування з інстанціями протягом 10 років, невпинні турботи католицької общини і навіть Ватикану, судячи з усього, зайшло у глухий кут. Будівлю костелу за часів П. Лазаренка тихо продали і перепродали заокеанським компаніям. Відтоді обласна прокуратура без особливого успіху намагається оспорити законність цих операцій у господарських судах. У приміщенні, обвішаному комерційними вивісками, колись діяв передвиборний штаб лідера соціалістів О. Мороза, а тепер розташували офіс партійної організації тимошенківської «Батьківщини». Тим часом, католики парафії Св. Йосифа досі туляться в крихітному будиночку з каплицею. Після звернень до губернатора, двох президентів та Папи Римського вони сподіваються на допомогу Всевишнього.