Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Помер «революціонер» моди

3 червня, 2008 - 00:00
НАРОДЖЕННЯ НОВОЇ КОЛЕКЦІЇ: ІВ СЕН-ЛОРАН ЗА РОБОТОЮ / IВ СЕН-ЛОРАН ФОТО РЕЙТЕР

Iв Сен-Лоран помер у своєму будинку в Парижі на 72-му році життя. Церемонія прощання з кутюр’є відбудеться 6 червня, в церкві Сен-Рош у французькій столиці, передає ІТАР- ТАКС із посиланням на повідомлення друга та ділового партнера дизайнера 8 П’єра Берже. У великого французького дизайнера моди була пухлина мозку, яка мучила його протягом останнього року.

Ів Сен-Лорана разом із Коко Шанель і Крістіаном Діором зараховують до найбільших у історії дизайнерів моди. Успадкувавши свого часу імперію дому «Крістіан Діор», Сен-Лоран не лише став гідним наступником свого великого попередника, але й створив власний неповторний стиль «почуттєвої елегантності».

Так вийшло, що кутюр’є не зміг утримати в своїх руках не лише марку «Діор», але й свою власну — «Ів Сен- Лоран». 2002 року він відійшов від справ. Але до творчості ці чисто економічні моменти ніякого стосунку не мають. Сен-Лоран все одно залишається генієм і кумиром для покоління 1960-х, що внесло найбільший вклад до розвою моди ХХ сторіччя.

Знаменитий кутюр’є народився в Алжирі 1 серпня 1936 року. До світу паризької моди він увійшов у 17+річному віці як рисувальник моделей. На початку 1950-х став асистентом Крістіана Діора, а потім і його наступником. Перше ж поставлене ним дефіле 1958- го року принесло гучний успіх, і 1961 року Сен-Лоран заснував власний дім моди. До своїх колекцій для жінок він переніс багато елементів чоловічої моди. Так, у дамському гардеробі з’явилися смокінг, брючний костюм, куртка з короткими рукавами, дощовик.

Сен-Лоран став творцем прет-а-порте — готового одягу високої якості з дизайнерським брендом. «Я прагнув втілити в моді свободу, яку принесло ХХ сторіччя», — підбив підсумок метр на прощальному дефіле 2002 року в Центрі Жоржа Помпіду. Цю ретроспективу чотирьох десятиріч творчості «революціонера моди» Париж зустрів овацією.

«Він змінив і моду і світ», — сказав керівник фонду «Берже-Сен-Лоран», де зберігаються п’ять тисяч робіт майстра.

Президент Франції Ніколя Саркозі висловив надію, що фонд, який було засновано Сен-Лораном разом із П’єром Берже, «допоможе назавжди зберегти пам’ять про видатного творця моди».

Метр моди вів «постійний діалог із іншими сферами мистецтва — малярством, літературою, кіно», додав Саркозі. Результатом такого діалогу стали сценічні костюми для зірок французького екрана Ромі Шнайдер і Катрін Деньов, сукні, навіяні творчістю Ван Гога, колекція за назвою «Шекспір».

Газета: 
Рубрика: