Петербурзькому художникові Олегу Куваєву повернуто права на створений ним мульт-персонаж Масяню. З вересня один з найпопулярніших проектів російського інтернету повертається в мережу. У прес-релізі, опублікованому на сайті студії «Мульт. Ру», повідомляється, що рішення Савеловського міжмуніципального суду Москви від 15 липня — розірвати договір між Куваєвим і ТОВ «Масяня» — набрало законної чинності. Цим договором художник у березні 2002 року передав права на використання Масяні однойменній московській фірмі, створеній Григорієм Зоріним для продюсирування популярних флеш-мультфільмів.
Конфлікт між ними почався після того як Зорін у лютому 2003 року передав усі права за авторським договором ТОВ «Альвінс», яке почало продавати їх третім особам. Куваєв при цьому не отримував ніяких відрахувань і, головне, був обурений величезною кількістю клонів Масяні, що спотворили весь первинний задум. Не зміг художник і узгодити дизайн персонажа з виробниками-отримувачами прав. У прес-релізі винним у цій ситуації визнається також Зорін, який вів відповідну кампанію в ЗМІ. Тепер після року судових розглядів і виграної Куваєвим справи ніхто без його згоди не може використати знаменитий мальований персонаж. Це стосується й телеканала «Муз-ТВ», що виробляє відому українцям програму «В гостях у Масяні».
Вимогу негайно припинити її випуск уже передано керівництву каналу. При цьому в прес-релізі зазначається, що Куваєв готовий вести переговори з усіма добросовісними набувальниками прав на використання образу Масяні. Таким чином, невдоволення художника, спричинене зображенням Масяні на етикетках, упаковках, листівках, має шанси залишитися. Однак головним результатом суду стане вихід нових серій мультфільму. На сайті «Мульт.Ру» вже з’явилися «Секретні матеріали», пише lenta.ru — «вирізані робочі сцени зі зйомок старих мультів, витягнуті старанними архіваріусами. Рідкісні ексклюзивні матеріали робочого процесу». Проте чи буде Масяня колишньою безтурботною «чувихою» чи, може, причесаною форматною дівчинкою, Куваєв поки не каже. На жаль, скоріш за все, друге. Політкоректність, однак!