Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Пригадати все...

«Крематорію» — 20
20 листопада, 2003 - 00:00

Навіть не віриться, що команда Армена Григоряна цього місяця святкує свій 20-річний ювілей. Хоча, чому ні? Пригадується, що якщо ти вмів зіграти на гітарі «Маленькую девочку», «Клубнику со льдом», «Мусорный ветер» та інші класичні речі «крема», то міг претендувати на похвалу старших товаришів та ковток «портвейну». Та й сьогодні, проходячи київськими дворами, можна почути «Кондратия» у виконанні хлопців, яким набагато менше років, ніж «Крематорію».

Багато «легенд» культури «російського року» зараз «змужніли». Складають балади або релігійні гімни. Відчайдушних російських рокерів старої хвилі можна перерахувати на пальцях однієї руки.

Двадцять років для «Крематорію» стало гарним приводом для проведення ревізії чималого творчого багажу. «Крем» зліз з п’єдесталу, де перебував як стовп і легенда, а також найінтелектуальніша і філософська група російського року, і записав веселий (швидше хуліганський) альбом. Такий, як нiби по 20 років було самим музикантам. Вісімнадцять енергійних треків так і назвали «Rock-n-Roll».

В основу цього альбому покладено пісні, написані Арменом Григоряном на початку 80-х років, у «докрематорську» епоху. Головним завданням музикантів стало зберегти дух того часу і втілити, нарешті, те, що хотілося зробити тоді. Адже саме в той час накопичувалися досвід і враження, які не тільки знаходили відображення в піснях Армена, написаних тоді, але й стали основою для всієї подальшої творчості.

Зберегти оригінальне звучання — головне завдання, яке поставили перед собою «крематорці». Аранжування пісень було вирішено зберегти в акустичному варіанті. Тому крім історичної 12-струнної акустичної гітари, бас-гітари, губної гармошки, ударних, фортепіано, тромбона, контрабаса та бубна алтайського шамана було введено в дію все, що використовувалося на квартирних концертах 80-х і могло додати потрібних барв запису зараз — емальовані каструлі, жерстяна банка з-під чорної ікри радянських часів, пусті і не зовсім пляшки, кавники і чайники, старі пральні дошки тощо. Традиційна для «Крематорію» скрипка звучить на новому альбомі досить мало, тому що до 1984 року не використовувалася взагалі. Під час запису альбому було зроблено фотосесію. Оскільки запис проходив бурхливо, за активної участі друзів та подруг, то грань між роботою та вечіркою часто стиралася, як у старі добрі часи.

20-річчя своєї творчої діяльності музиканти групи «Крематорій» вирішили відзначити концертним туром по Європі. Стартувавши 20 вересня, вони вже виступили в Росії, Німеччині, Нідерландах. І, нарешті, 5 грудня 2003 року група «Крематорій» відвідає Київ. Концерт відбудеться в МЦКМ НАУ (КІІЦА) о 19.00.

Володимир ДЕНИСЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: