Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Про спрагу за інтелектуальним контентом

У Києві завершився «Книжковий Арсенал». Упродовж фестивалю «День» зібрав десятки книжок для військових та бібліотек сходу
28 квітня, 2015 - 10:44
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

У неділю у Києві завершився один із найбільших літературних форумів в Україні -п’ятиденний міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». У заході взяло участь понад 150 видавництв. За дні фестивалю відбулося понад 200 літературних подій. Ажіотаж, з яким українці, часто цілими сім’ями (а були там не лише кияни, а й багато людей з інших регіонів) подалися на «Книжковий Арсенал», свідчить про те, що наявна пропозиція не в змозі задовольнити попит суспільства щодо різних форм інтелектуального контенту. До слова, у вихідні черга перед касою розтягувалася до кількох сотень метрів. Вочевидь, далася в знаки і фактична відсутність в Україні ефективної мережі книгорозповсюдження, адже чимало відвідувачів мали на меті передусім придбати книжкові новинки. На щастя, їх тут можна було купити за цінами видавництв.

Одним із найбільш популярних серед гостей фестивалю був стенд газети «День». Читачі з ентузіазмом брали участь у безпрограшній лотереї. Нагадаємо, що кожен передплатник або покупець наших видань гарантовано отримував один із призів: набір глянців «Маршрут №1», листівки-карикатури від Анатолія Казанського, набір листівок «Малюнок «Дня» або книжки із серій «Підривна література» та «Бронебійна публіцистика». Найбільшою популярністю серед покупців користувалися новинка «Україна Incognita. ТОП-25», а також книжки із серій «Підривна література» та «Бронебійна публіцистика». Багато людей цікавилися «Маршрутом №1». Запитували передусім про випуски, присвячені різним містам України. За словами читачів, глянцевий додаток надихає їх мандрувати Україною. Крім того, відвідувачі нашого стенду отримали унікальну можливість стати першими власниками нового «Маршруту №1. Про Данила. Короля Волині та Галича». Упродовж фестивалю «Дню» вдалося зібрати десятки книжок для військових. Нагадаємо, що кожен гість стенду міг залишити в спеціальному ящику книжки для бійців з передової, а також для бібліотек сходу. Поповнення надійде, зокрема, до польових бібліотек 92-гої, 24-тої, 28-мої та 17-тої бригад.


ОДНІЄЮ З ЦЕНТРАЛЬНИХ ПОДІЙ «КНИЖКОВОГО АРСЕНАЛУ» СТАЛО ПРЕДСТАВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ПЕРЕКЛАДУ КОРАНУ, ЯКИЙ ЗДІЙСНИВ МИХАЙЛО ЯКУБОВИЧ. «НЕ ПРОСТО КНИГА, А КНИГА КНИГ», — ПРОКОМЕНТУВАЛА У СЕБЕ НА «ФЕЙСБУК» СПІВАЧКА ДЖАМАЛА (НА ФОТО РАЗОМ ІЗ КІНОРЕЖИСЕРОМ ОЛЕСЕМ САНІНИМ) / ФОТО НАДАНО ПРЕС-СЛУЖБОЮ ДЖАМАЛИ

Про найцікавіші заходи, що відбулися впродовж «Книжкового Арсеналу», а також інтерв’ю з учасниками читайте у наступних випусках газети!

КОМЕНТАР

«ПОПРИ ВСІ ТРАНСФОРМАЦІЇ В НАШІЙ ДЕРЖАВІ «День» ЧІТКО ДОТРИМУЄТЬСЯ ВЛАСНОГО ШЛЯХУ»

Соломія МАНДРУСЯК, медичний працівник:

— На стенді «Дня» я передплатила до кінця року «Маршруту №1» і купила п’ять попередніх випусків. У глянцевому додатку імпонують структурованість і цікаві факти — їх не знайдеш у підручнику історії чи у «Вікіпедії». Люблю подорожувати Україною, але незвіданих місць ще багато. «Маршрут №1» тут — хороший порадник. Із Бібліотеки «Дня» читала книжки Джеймса Мейса, а також «Україна Incognita». Вважаю, що кожна освічена людина зобов’язана знати історію своєї країни. Газету «День» передплачую ще з часів навчання в університеті — близько трьох років. Подобається, що попри всі драматичні події та трансформації в нашій державі це видання чітко дотримується власного шляху. Матеріали «Дня» будуть до смаку людям, здатним мислити критично. Вони охоплюють широкий діапазон подій в Україні та світі й водночас їх написано доступною мовою.

Книжки з Бібліотеки «Дня» можна придбати у книгарнях, а також у редакції, подзвонивши за телефоном (044) 303-96-23. Свіжий випуск «Маршруту №1. Про Данила. Короля Волині та Галича» шукайте у кіосках преси або замовляйте на сайті «Дня»!

Роман ГРИВІНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: