Звідси і любов зірок до цієї несерйозної, по суті, премії — усім приємно стати найулюбленіщим народом персонажем. До того ж це ледве чи не єдина нагорода, у якій не існує номінацій. І хоча фаворити, звичайно, відомі заздалегідь, сюрпризи тут бувають частіше, ніж при роздачі інших кінонагород. Отже, улюбленим фільмом американців за 2000 рік стала екранізація роману Стівена Кінга «Зелена миля». Вона ж взяла головний приз у драматичній категорії. Тим більше дивно, що улюбленим актором став не Том Хенкс, а Мел Гібсон. А от щодо переможниці у жіночій категорії ніхто не сумнівався — вже в шосте улюбеною актрисою американців стала Джулія Робертс. Вона не залишила ніяких шансів іншій улюбленці нації Сандре Баллок і виграла з більше ніж дворазовою перевагою (за останні десять років це звання виборювали по одному разу також Джоді Фостер і Вупі Голдберг). Першим же коміком країни був визнаний Джим Керрі. Улюбеною телевізійною драмою вже у восьме визнана «Швидка допомога», а серед комедій вперше «Друзі». Дженніфер Еністон до того ж стала улюбленою телеактрисою.
За останні десять років володарями «народного вибору» серед акторів Мел Гібсон став утретє, що дозволило йому наздогнати Тома Хенкса і випередити Кевіна Костнера і Харрісона Форда, яких визнавали кращими двічі, а також Тома Круза, якого обирали крашим лише одного разу. Серед улюблених фільмів в американської публіки за останні десять років виявлялися «Красуня», «Термінатор-2», «Привид», «Парк юрського періоду», «Форрест Гамп», «Місіс Даутфайр», «Титанік», «Шосте почуття»...
Цікаво, що наприкінці минулого року напередодні вручення нагород Європейській кіноакадемії було проведено аналог американського «народного вибору». Правда, не по телефону, а серед користувачів Інтернету. До того ж він проходив у традиційних номінаціях. І лише одна з нагород відповідала поняттю «найулюбленіший актор». Ним став французький актор, що однаково успішно знімається як на батьківщині, так і в Голлівуді, Жан Рено. Кращим фільмом — «Та, що танцює у темряві», кращим режисером відповідно — Ларс фон Трієр, а кращою актрисою — Бьорк.