У Бієнале взяли участь 80 художників з України та Росії, виставлено близько 300 робіт. Акварель — досить важка у виконанні техніка, яка вимагає від художника твердої руки і водночас легкості відчуття моменту. Головна характеристика акварельних робіт — прозорість. На Бієнале представлено кардинально різні картини: від традиційних пейзажів і натюрмортів до портретів й експериментальних робіт. Митці проводять експерименти з папером, заздалегідь замочуючи його і формуючи рельєф, на який вже накладається фарба; у деяких роботах можна побачити візерунки, орнаменти.
— Я все життя малювала портрети аквареллю. Це зовсім не важко, все йде від душі: береш пензлик і входиш в особливий стан, транс, — розповідає художник-портретист Світлана САВЕЛЬЄВА. — Коли ти пишеш, то перш за все любиш свою натуру, але спочатку ти повинен її зрозуміти, прийняти. Паралельно я пишу картини і вірші: щось виникає усередині мене, створюється вірш, складається образ.
На думку гостей виставки, можна говорити про Кримську школу акварелістів, кримські традиції в живописі, тому що тут в різний час жили і працювали відомі художники, їх надихала місцева природа і люди. На виставці багато картин із кримською тематикою.
IX Бієнале відкрита не тільки для досвідчених художників, але й для тих, хто починає свій творчий шлях, адже виставки — необхідні у процесі становлення особистості художника. Наприклад, аквареліст Феодосії Володимир КІРКЕВИЧ, який брав участь у всіх кримських Бієнале, пишається тим, що цього року на виставці представлено і картини його учнів.
— У порівнянні з минулим роком кількість робіт на Бієнале збільшилася, художники помітно виросли в своїй техніці. Є дуже сильні, цікаві роботи, в них чітко простежується авторство, це визначає якість, — відзначив член журі, заслужений діяч мистецтв України і Криму, директор Кримської філії Національної академії образотворчих мистецтв Валерій КОЛБАСОВ.
Сенс виставки у взаємодії творця й аудиторії. На Бієнале всі охочі можуть висловити свою думку і проголосувати за картину, яка сподобалася найбільше. За підсумками голосування серед художників розіграють приз глядацьких симпатій. Підбивати підсумки виставки будуть 15 грудня. Членами журі будуть діячі мистецтв, художники України, а також наукові співробітники Сімферопольського художнього музею. Переможці отримають дипломи І, ІІ, ІІІ ступенів, гран-прі й приз глядацьких симпатій. На закритті буде організовано лотерею, на якій глядачі, що віддали свій голос за вподобану акварель, зможуть отримати в подарунок картину із призового фонду.