Проспект Перемоги у Києві тепер має очі. На одному з дерев, що ростуть вздовж траси, неподалік від станції метро «Житомирська», з гілок визирають два величезні ока. Перше враження — можливо, ліхтар чи якийсь прилад для контролю за порядком на дорогах. Виявляється, очі — інсталяція, з якої у Святошинському районі Києва стартував проект міського розвитку DUCK, тобто, Dynamic Urban Culture Kyiv. «Це диво бачить все, що відбувається навкруги. За цим невеличким жартом криється серйозне питання: чи здатні ми взяти відповідальність за свій життєвий простір та подбати про красу та комфорт нашого міста?» — прокоментував появу арт-об’єкта ініціатор проекту DUCK та голова Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації Ілля Сагайдак.
Незабаром із пагорба на розі проспектів Академіка Палладіна та Перемоги заманячила гігантська червона прищіпка. Це — також ініціатива DUCK. Яскрава інсталяція символізує ідею, втілення та результат, адже створена з трьох елементів, що поєднуються. І ще за декілька днів — новий сюрприз від команди DUCK — на галявині Скарбового лісу з’явилася п’ятиметрова рогатка. Звичайно, це — не зброя для розбишак, а оригінальне місце відпочинку. Адже, там, де хулігани вкладають у рогатку камінець чи інший снаряд, автори інсталяції поставили лавку.
Такі мистецькі ініціативи прикрашають життя місцевих жителів і привертають увагу художників та інвесторів. Ілля Сагайдак розповідає історію проекту DUCK: «Раніше я займався інвестиціями та об’їздив весь світ. У цих подорожах я аналізував культуру суспільного простору. Коли очолив районну адміністрацію, певний час займався антикризовим менеджментом, рятував район від банкрутства. Після реформ і перших успіхів взявся за розробку масштабної концепції розвитку району. Зрозумів, що у нас мало інвестицій. Вирішив це змінити, зробивши у Святошинському районі арт-простір. Адже район врятує мистецтво! Звичайно, у всього має бути стратегія. Я підтримав проект Гео Лероса з розвитку міського простору Києва CityArt, а саме — створення двох муралів австралійським та ісландським художниками. Мене захопив цей процес та приємно вразив результат. У моєму розумінні, паблік-арт — це не лише цікаве вирішення питань благоустрою, а й розвиток творчих здібностей, смаку та уяви людей».
Крім художнього, проект DUCK розвиває спортивний напрямок. Нещодавно у Святошинському районі відбулося перше спільне ранкове тренування «Місто прокидається!». Малі та дорослі бігали, віджималися й підтягувалися під керівництвом професійного тренера. Такі зарядки планують проводити й надалі.
Команда DUCK обіцяє представляти нові проекти щотижня. Долучатися до ініціативи можуть усі охочі. Запропонувати свою ідею або допомогу можна на сторінці проекту у Facebook: facebook.com/letDUCKrule. До речі, зараз організатори проекту шукають майстрів муралу, щоб створювати художні роботи на стінах будинків. «Перші наші інсталяції — це світові приклади урбаністичної творчості. Взагалі, ми привертаємо увагу українських та світових митців, яким допоможемо реалізувати власні авторські проекті, — ділиться Ілля Сагайдак. — У нас дуже активна програма, але я не люблю спойлерів. Тож наступні ініціативи — це секрет. Просто зараз ми працюємо над десятьма новими проектами, які доповнять міський простір. Днями до нас приїде зірка світового рівня і допоможе нам створити дивовижний мурал».