Британські дизайнери розробили аерозоль, що дозволяє моделювати одяг, який вам подобається. Людство, пройшовши дуже довгий шлях, досягло дуже багато чого. І, віддаючи належне моді, все одно доводиться діяти по-старому, займаючись кроєнням тканин, шиттям або плетінням. Але зараз завдяки новій технології «рідкої тканини», яка миттєво висихає, потрапляючи на тіло людини або іншу поверхню, стало можливим швидке створення різного одягу. При цьому одяг, виготовлений таким чином, є багаторазовим, його можна прати й носити знову.
22-річна кутюр’є Емілі Крейн створила «їстівний матеріал». До його складу входять морські водорості, желатин і харчові фарбники. «Все досить легко, кожна жінка здатна зробити такий матеріал у себе на кухні й створити з нього власний одяг», — заявила Крейн.
Технологія «рідкої тканини» була розроблена спільними зусиллями дослідників з Імперського коледжу в Лондоні й Королівського коледжу мистецтв, очолюваних іспанським дизайнером доктором Манелем Торресом. Цей аерозоль, Fabrican, складається з бавовняних волокон і полімерного розчинника, завдяки якому він залишається рідким і пластичним. Розпилюючи цю суміш на тіло людини, бавовняні волокна переплітаються одне з одним, розчинник швидко випаровується і формується шар бавовняної нетканої тканини.
Окрім тіла, аерозоль може бути розпилений на будь-яку поверхню для формування складніших предметів одягу, ніж футболка, процес виготовлення якої в деталях продемонстровано в наведених знімках. За допомогою цього можна буде виготовити сукні, брюки, купальні костюми й навіть головні убори.
Ця технологія і предмети одягу, виготовлені з її допомогою, були представлені на тижні Високої моди в Лондоні. Дизайнери продемонстрували аерозоль, який після розпилювання застигає і перетворюється на тканину, яка за властивостями не поступається звичайній, пише bbc.co.uk. Рідина, до складу якої входять тканинні волокна, полімери й розчинник, міститься всередині балончика-спрея. Після нанесення на поверхню вона застигає і перетворюється на звичайну тканину.
Спрей, як запевняють його творці, можна наносити прямо на тіло, отримуючи в такий спосіб модні улиплі речі, які, крім того, можна прати. Проте виробництво одягу — далеко не єдина сфера, в якій може застосовуватися «рідка тканина». Балончик-спрей можна використовувати і в медичних установах — для накладення пов’язок і бандажів, у меблевій промисловості, в автомобілебудуванні й інших галузях. Склад тканини залежить від волокон, які входять до складу спрея. Це може бути шерсть, бавовна, акрил та інші матеріали.