Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Щастя на крилах літачка

Стрит-артист із Донецька Олександр Корбан створив у Києві мурал про ідеальне дитинство
28 липня, 2015 - 17:34
ФОТО НАДАНО БЛАГОДІЙНИМ ФОНДОМ SKY ART FOUNDATION

Маленький хлопчик запускає паперові літачки просто зі стіни будинку на вулиці Антоновича, 48А. Дитина захоплена грою і підстрибує за літачком. Такий яскравий малюнок створив художник Олександр Корбан у рамках соціального графіті-проекту за підтримки благодійного фонду Sky Art Foundation. Художник родом з Донеччини, майже рік живе у Києві. Про життя Олександра, його роботу на шахті і перетворення на митця ми писали у матеріалі «Від шахти — до мистецтва» ( «Дні» у №7 за 2015 рік).

«Паперові літачки» — перший мурал із серії, яку створять у рамках проекту про «правильне дитинство» без гаджетів, планшетів і телефонів. «Ідея народилася, коли я вкотре побачив, як діти дошкільного віку заворожені грають на планшетах. Хочу, щоб старше покоління згадало свої роки дитинства: коли грали у «класики» та схованки, стрибали на скакалці, робили «халабуди», запускали паперові літачки та кораблики, читали добрі книги. Також хочу, щоб сучасні діти задумалися, як вони використовують свій золотий час, і чи буде їм що згадати років через 10-20», — ділиться думками Олександр Корбан.

У перші дні створення малюнку перехожі заважали стріт-артисту. «Люди просили показати дозвіл на роботу, навіть міліцію хотіли викликати. Але усі дозвільні документи від влади у нас були, — розповідає Олександр Корбан. — Коли на стіні з’явилося дитяче обличчя, люди сигналили з машин на знак схвалення, показувати руками «клас!». Отак працюєш на підйомнику, дивишся вниз і бачиш задоволених людей, які фотографують роботу». Загалом, художник розмальовував стіну 12 днів, працював з ранку до ночі. Приблизно стільки ж часу зайняла підготовка: закупівля матеріалів, пошуки підйомника, отримання дозволу від влади на роботу.

Хлопчик на малюнку — цілком реальний. Це — 4-річний Лев, син друзів художника, які допомогли йому, коли він тільки переїхав до Києва. Олександр Корбан каже, що Лев — його друг, час від часу вони граються разом. А паперові літачки — одна з улюблених забавок стріт-артиста у дитинстві. «Гадаю, всі любили це робити. Коли ми з друзями запускали паперові літачки, було внутрішнє відчуття, що запускаєш справжній літак», — згадує Олександр Корбан. 

Художник сподівається, що створить у Києві ще декілька робіт з дітьми за різними іграми. Причому, ці мурали робитимуть у віддалених районах столиці: на Нивках, Позняках, Борщагівці тощо. Олександр Корбан пояснює: «У центрі і так багато всього красивого. Чимало художників малюють у центрі, щоб більше людей бачили роботи. Але на околицях також багато мешканців, які хочуть бачити щось цікаве — тож, треба малювати і для них».

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: