Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Що подивитися в Лондоні?

23 грудня, 2010 - 00:00
БІГ-БЕН — ГОЛОС ЛОНДОНА / ФОТО З САЙТА VOKRUGMIROV.RU

Якщо ви вирішили свої зимові канікули провести за кордоном, наприклад, у Великій Британії, то скористайтеся дослідженням, проведеним Управлінням туризму Великої Британії. За його даними, іноземці, які приїжджають відпочивати в країну Туманного Альбіону, проводять велику частину свого часу, оглядаючи пам’ятки, займаючись шопінгом та за їжею.

Зі звіту видно, що одна з головних цілей туристів, які вирушають у Сполучене Королівство, — це знайомство з його культурною спадщиною та архітектурними пам’ятками. Та опинившись у країні, мандрівники піддаються спокусі вирушити по незліченних магазинах, а заразом вивчити особливості й якість сучасної британської кухні.

Майже 80% опитаних заявили, що найбільш пам’ятними для них стали трапези у британських ресторанах. На другому місці опинився шопінг: витратити свій час на придбання одягу й аксесуарів вирішили 67% опитаних. Огляд архітектурних та історичних пам’яток увійшов до програми розваг у 64% респондентів, причому 58% від загального числа опитаних купували сувеніри. Відвідання пабів (52%) за популярністю перевершили відвідання музеїв (48%), парків і садів (45%). Натомість 39% респондентів знайшли час поспілкуватися з місцевими мешканцями, 37% — оглянути культові та релігійні пам’ятки і споруди, а 34% — прогулятися околицями. Також у списку популярних занять опинилися відвідини замків (34%), старовинних особняків (29%) та художніх галерей (26%).

«Цей детальний звіт дозволяє нам побачити, що було найпривабливішим і найцікавішим для понад 30 мільйонів іноземних туристів, які відвідали Британію торік. Аналіз результатів підтверджує, що для більшості людей, як і раніше, цікаві пам’ятки нашої країни, проте британські магазини й ресторани також не залишають їх байдужими. Крім того, звіт показує, що різні регіони Британії здатні запропонувати туристам власні унікальні послуги та розваги», — зазначила директор зі стратегії та комунікацій Управління туризму Великої Британії Патрішия Йейтс.

До речі, в англійській столиці — понад дві з половиною сотні найрізноманітніших музеїв. Тут кожен знайде для себе щось нове. На радість лондонцям і гостям міста ще в 2001 р. уряд відмінив музейні збори, тому в більшість місць можна потрапити абсолютно безкоштовно!

Британський музей щорічно відвідують понад шість мільйонів осіб. Саме сюди звозили «знахідки» англійських археологів із території Єгипту, Греції, Туреччини. Співробітники музею щодня по крихтах відновлюють світову історію від прадавніх часів до наших днів. Загалом у Британському музеї 70 залів. А в Музеї Вікторії та Альберта зібрано понад 4,5 мільйона об’єктів декоративно-прикладного мистецтва й дизайну...

Двоповерхові червоні автобуси можна назвати візитною карткою Лондона. Це один із найбільш швидких і найзручніших способів пересування містом, під час якого ви можете ще й помилуватися пам’ятками. Вартість проїзду єдина для всіх автобусів. Квиток треба придбати перед поїздкою — або проїзний, або разовий, оскільки кондукторів у автобусах немає, й водії не продають квитки при посадці. Врахуйте, що автомати з продажу квитків на автобусних зупинках не дають здачі.

У Лондоні працюють 12 ліній метро. Місто поділене на 10 концентричних зон: центр — перша, околиці — шоста, і чотири найбільш віддалені зони A, B, C і D. Вартість поїздки залежить від того, по яких зонах вона проходить, тому квитки і смарт-карти треба пред’являти автоматам і на вході, і на виході. До речі, громадський транспорт працює цілодобово. Існує близько 50 цілодобових автобусних маршрутів, є спеціальні нічні маршрути, які дублюють лінії метро і починають роботу перед закінченням роботи метро. Метро і DLR працюють із 5.30 у будні дні та по суботах і з 7 в неділю до 23.30—0.30 залежно від станції й дня тижня.

«Якщо ви втомилися від Лондона, то ви втомилися жити, тому що тут є все, чого можна чекати від життя», — так писав Семюель Джонсон у 1777 році. І сьогодні він впізнав би всі прекрасні місця в місті, що розкинулося на берегах Темзи, яка тече від Хемптон-Корта і будівлі Парламенту до Кафедрального собору святого Павла, Лондонського мосту й Тауера, далі до Гринвіча моря, зазначає 2uk.ru/city. Коли письменник Герберт Веллс у 1911 р. написав: «Для мене Лондон — найцікавіше, найкрасивіше, найдивовижніше місто в світі», — епоха кінних возів і розкоші короля Едуарда закінчувалася. XX століття вже готувалося кардинально змінити обриси міста: хмарочоси й Сіті, башта центрального поштамту, Центр мистецтва на південному березі й Докландс, що виділяється на його тлі — діловий центр XXI століття. Проте Лондон, столиця світу, залишився вірним собі. Семюель Джонсон і сьогодні міг би пити каву в Ковент-Гардені або блукати вузькими провулками Сіті до церков і стаєнь, що нагадують про Середньовіччя. Г.Веллс і зараз міг би бути присутнім на дебатах у Парламенті, піти на концерт в Альберт-Хол або слухати військовий оркестр у королівському парку. Біг-Бен — голос Лондона, показує точний час з 1859 року!

Сьогодні Лондон є великим міжнародним центром і займає площу близько 625 кв. миль. Це дивний світ, який багато іноземних туристів бачать спочатку з висоти літака, дивуючись зигзагоподібній стрічці Темзи й красі чисельних мостів. Пам’яток у місті немало, і коли ви втомитеся, то варто зайти в паб (як стверджують англійці, «не побувавши в пабі й не скуштувавши ель або пиво, ви не відчуєте колорит міста»)...

Газета: 
Рубрика: