До настання нового, 2008 року, який, як відомо, буде високосним, залишилося мало часу.
Високосні роки вважаються нещасливими, нібито обіцяють неврожай, природні й техногенні катастрофи, війни й епідемії. Izvestia.ru спробували розібратися: чи такий страшний високос, як його малюють? Календарні складнощі, які людство відчуває на собі з незапам’ятних часів, пояснюються тим, що наша планета робить річний оборот навколо Сонця не за цілу кількість днів, а за 365 днів і 5 годин 48 хвилин 46 секунд. Аби врахувати цей «хвостик», у 46 році до н.е. імператор Юлій Цезар ввів у побут новий календар, що додає в лютому ще одну добу. Новий календар був набагато зручнішим, аніж старий римський, але все-таки виявився недостатньо чітким — «зайвий» час продовжував накопичуватися. За кожні 128 років набігала одна неврахована доба. Це призвело до того, що в XVI сторіччі одне з найважливіших християнських свят — Великдень — почав «наступати» набагато раніше за встановлений термін. Тому Папа Римський Григорій XIII зробив чергову реформу. Як і раніше, високосним залишався рік, який був кратний чотирьом. Якщо ж рік був кратний 100, то він вважався високосним лише тоді, коли ділився ще й на 400. В Росії григоріанський календар було введено 1918 року.
Згідно зі святцями, 29 лютого день преподобного Касяна Мученика. Напевно, нема іншого святого, про якого ходило б стільки неприємних чуток. Народна чутка приписує йому шкідливість, скупість, зарозумілість. За переказами, якось Касян відмовився допомогти мужику витягнути віз, що зав’яз у болоті — побоявся забруднити свої райські ризи. І це не єдиний його гріх: за іншою версією, Касян три роки п’є запоєм, а на четвертий рік тверезіє.
Можливо, саме злісна вдача, що приписується святому угоднику, й породила страх перед високосом. Наприклад, у Швеції та Данії високосний рік — свято для нареченої, котра засиділася в дівках. За звичаєм 29 лютого дівчина може сама зробити парубку пропозицію, а той у разі відмови зобов’язаний дати відступне.