Зважаючи на результати дослідження, яке доводить, що фізичні вправи допомагають позбутися депресії, вчені зможуть створити нове покоління ліків, пише gzt.ru. Гімнастика дуже корисна для здоров’я. Відомо, що фізичні вправи є чудовим антидепресантом, але механізми їхнього впливу на нашу психіку досі були незрозумілими. Нещодавно група дослідників з Йєльського університету в Нью-Хейвені (штат Коннектикут) на чолі з професором Роналдом Даменом зіставила активність генів у мозку мишей, які активно рухалися, й мишей, які виявляли слабку фізичну активність. У результаті вчені виявили, що в мозку гризунів, що демонструють підвищену активність, найбільші зміни відбуваються з одним геном — геном VGF, що відповідає за вироблення природного антидепресанту.
Його команді вдалося показати, що «підсадка» в організм миші гена VGF викликала потужну антидепресивну реакцію, а блокування VGF мало зворотний ефект — підвищена активність ніяк не поліпшувала настрою піддослідних гризунів. Результати свідчать, що VGF — нова мета для фахівців, які міркують над тим, як створити ефективний препарат- антидепресант.
Відкриття вчених не лише підкреслює користь фізичних вправ, а й дає фахівцям нову опору в розробці антидепресантів, що мають абсолютно протилежний механізм впливу на організм людини, ніж сучасні препарати.
— Ген VGF, що змінюється при фізичній активності, є основною опорою при створенні нового покоління лікарських препаратів. Вони будуть ефективнішими за хімічні антидепресанти, бо вже містяться в мозку, — заявив Р. Дамен.
На депресію страждає однa людинаа з п’яти. Наприклад, у Великій Британії понад 2,9 млн. громадян коли-небудь ставили діагноз «депресія», при цьому в трьох випадках з чотирьох захворювання не лише не було вчасно виявлене, а й ніяк не лікувалося. Приблизно одна людина з шести, що страждають на сильну депресією, здійснює самогубство, 70% зафіксованих самогубств здійснюються людьми в стані гострої депресії.