Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Шлях до щастя

Фізичні навантаження — чудовий спосіб позбутися меланхолії
27 грудня, 2007 - 00:00
ФОТО МИХАЙЛА МАРКІВА

Зважаючи на результати дослідження, яке доводить, що фізичні вправи допомагають позбутися депресії, вчені зможуть створити нове покоління ліків, пише gzt.ru. Гімнастика дуже корисна для здоров’я. Відомо, що фізичні вправи є чудовим антидепресантом, але механізми їхнього впливу на нашу психіку досі були незрозумілими. Нещодавно група дослідників з Йєльського університету в Нью-Хейвені (штат Коннектикут) на чолі з професором Роналдом Даменом зіставила активність генів у мозку мишей, які активно рухалися, й мишей, які виявляли слабку фізичну активність. У результаті вчені виявили, що в мозку гризунів, що демонструють підвищену активність, найбільші зміни відбуваються з одним геном — геном VGF, що відповідає за вироблення природного антидепресанту.

Його команді вдалося показати, що «підсадка» в організм миші гена VGF викликала потужну антидепресивну реакцію, а блокування VGF мало зворотний ефект — підвищена активність ніяк не поліпшувала настрою піддослідних гризунів. Результати свідчать, що VGF — нова мета для фахівців, які міркують над тим, як створити ефективний препарат- антидепресант.

Відкриття вчених не лише підкреслює користь фізичних вправ, а й дає фахівцям нову опору в розробці антидепресантів, що мають абсолютно протилежний механізм впливу на організм людини, ніж сучасні препарати.

— Ген VGF, що змінюється при фізичній активності, є основною опорою при створенні нового покоління лікарських препаратів. Вони будуть ефективнішими за хімічні антидепресанти, бо вже містяться в мозку, — заявив Р. Дамен.

На депресію страждає однa людинаа з п’яти. Наприклад, у Великій Британії понад 2,9 млн. громадян коли-небудь ставили діагноз «депресія», при цьому в трьох випадках з чотирьох захворювання не лише не було вчасно виявлене, а й ніяк не лікувалося. Приблизно одна людина з шести, що страждають на сильну депресією, здійснює самогубство, 70% зафіксованих самогубств здійснюються людьми в стані гострої депресії.

Газета: 
Рубрика: